Bu sistem zengini zengin, fakiri fakir yapıyor

Bu sistem zengini zengin, fakiri fakir yapıyor

Saadet Partisi Bolu il başkanı Mehmet Koyuncu il divan toplantısının açılışında yaptığı konuşmada dünyada ve Türkiye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Saadet Partisi Bolu il başkanı Mehmet Koyuncu Türkiye’de...

Saadet Partisi Bolu il başkanı Mehmet Koyuncu il divan toplantısının açılışında yaptığı konuşmada dünyada ve Türkiye’de yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi.

Saadet Partisi Bolu il başkanı Mehmet Koyuncu Türkiye’de adaletsizliğin ve yoksulluğun her geçen gün daha da çoğaldığını söyleyerek Türkiye toplumunun Fakirin daha fakir, zenginin daha zengin olduğu bir toplum yapısına dönüştüğünü söyledi. Sistem’in adalet dağıtamaz bir hale düştüğünü vurgulayan Koyuncu; “Son zamanlarda basından ve televizyonlardan takip ettiğimiz olaylar malumdur. Onlarca sene insanları hapishanelerde tutuklu tutup, ondan sonra hiçbir şey yapmadan dışarı çıkarmalar. Haklı haksız ayırımı yapmadan, insanların cezaevlerine tıkılması, yıllarca süren yargılamalardan sonra beraat ettirmeler bugün, toplum vicdanını kanatacak seviyeye gelmiştir. Bu işin tek çaresi, topluma hakiki anlamda adaleti sunacak, adil düzendir. Tüm gayretimiz bunun içindir. Geçmişte her iktidar olduğumuzda, adalet bakanlığını partimiz üstlenmiştir ve bugün yaşanan, rezaletler seviyesinde ki bu olayların, hiç birisine meydan verilmemiştir.” Dedi.

Günlük ekmek parasını bulamadan yaşayanlar var

Gelir adaletsizliğinin özellikle son yıllarda tavan yaptığını vurgulayan Koyuncu;  Toplumun çok az bir kesimi, İsviçre standardında bir hayat yaşarken, büyük bir kesimi, Bangladeş düzeyinin altında, günlük ekmek parası bile bulamadan yaşıyor. Bunları dile getirmek ve çözüm bulmak, siyasi parti olarak bizlerin boynumuzun borcudur. Her basın toplantımızda, özellikle gelir adaletsizliğinin altını çizmemizin sebebi, bu adaletsizliğe, vicdanlarımızın dayanamamasıdır. Eğer Müslüman topluluk, fakru zaruret içerisinde yaşıyorsa, bir mümin olarak bunu kabullenerek sesiz kalıyorsak, vicdanlarımız kanamıyorsa, imanımızı sorgulamamız gerekmektedir.”diye konuştu.

Bütün dünya Milli Görüş iktidarını beklemektedir

Türkiye’de, Milli Görüş haricindeki tüm idarelerin, toplumu idare etmenin en kestirme yolunu, toplumu cahil ve fakir bırakmak olarak gördüğünü de dikkat çeken Mehmet Koyuncu;  Bugün İslam coğrafyasındaki halkın, %90’ından fazlası, adeta bir lokma ekmeğe, bir kuru soğana muhtaç duruma getirilmiş ve Müslüman ahalinin ahlaki yapısı, kişilikleri, bu yolla dejenere edilmeye çalışılmaktadır. Son bir haftadır Tunus’ta, Mısır’da, Sudan’da cereyan eden olaylar, işte bu anlayışın eseri olarak meydana çıkmışlardır. Bu ülkelerde halk, fakirlik ve açlık sebebi ile, ahlakını, maneviyatını kaybetmiş, ülkelerinde ki zalim despotlara ve onların işbirlikçi yardakçılarına, adeta bir lokma ekmek için, teslim olmuş durumdadırlar. Ama bununda bir sonu vardır. İşte bu coğrafyalarda, bu tahammül edilmez sona yaklaşılmış, kanlı olaylarla, zalimler tarafından bir sürü Müslüman’ın kanı dökülmüştür.”dedi. Koyuncu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Saadet Partimizin temel gayesi, İslam dünyasının başı olan ülkemizi “pehlivan yıkıldığı yerden ayağa kalkar” esprisi gereğince,  ayağa kaldırmak, ülkemizde adil, inançlı, ahlak ve maneviyatı üstün, herkese adil davranan bir devlet düzeni oluşturup, bu devlet vasıtasıyla, diğer İslam dünyasının ve tüm insanlığın muhtaç olduğu ezenin ezilenin bulunmadığı, kimsenin inancıdan dolayı horlanmadığı, güçlünün değil, haklının hakkının verildiği, kısaca yaşanabilir bir dünya kurmak gayesi ile çalışmaktır. Bu sebeplerden dolayıdır ki, bütün dünya Milli Görüş iktidarını beklemektedir. Bizler Milli Görüşçüler olarak, tüm dünyaya adaleti hâkim kılmak için, canla, başla, aşkla, heyecanla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Zafer inananlarındır ve zafer yakındır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.