Bu ülkede şehitlerimiz sayesinde rahat yaşıyoruz

Bu ülkede şehitlerimiz sayesinde rahat yaşıyoruz

MHP Bolu Milletvekili adaylarının çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.   Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı beraberindeki heyetle Merkez Hamzabey Köyüne bir ziyaret gerçekleştirdi....

MHP Bolu Milletvekili adaylarının çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı beraberindeki heyetle Merkez Hamzabey Köyüne bir ziyaret gerçekleştirdi. Köylülere ev ev gezerek seçim çalışmalarını anlatan Yapıcı, onların sorunlarını dinledi. Evi ziyaret edilen bir şehit anası  Şehit ailesiyiz diye gelmiyor bize” demesi üzerine Murat Yapıcı “ Ana, biz bu ülkede şehitlerimiz sayesinde rahat yaşadığımızı biliyoruz. Bu şehit kanları ile sulanmış bu vatan topraklarına sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız. Sizin için elimizden geleni yapacağız. Bizim hem şehitlerimiz çok önemlidir hem de şehit ailelerimiz çok önemlidir. En ufak bir sıkıntınızda, en ufak bir derdinizde beni bir evladınız olarak bilin, bir telefon açmanız yeter.” diyerek üzüntüsünü paylaştı. İl ve İlçe yönetiminin yanında partili gençlerinde katıldığı gezide; yağmura rağmen dağ bayır demeden, yorulmaksızın Yapıcı’nın gösterdiği efor herkesin takdirini karşıladı.

MHP, Yakuplar Köyü’nde

MHP Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı ve beraberindeki il ve ilçe teşkilatı üyeleri ile seçim turu kapsamında Yakuplar Köyü’nü ziyaret etti ve halktan destek istedi. Ahırında hayvanlarıyla ilgilenen vatandaşlar ile konuşan Yapıcı’nın “Nasılsınız, hayvancılık nasıl gidiyor?” sorusuna vatandaşlar “ Hayvancılıktan para kazanamıyoruz. 0,58 kuruş süt, 0,55’e çıktı demesi üzerine Yapıcı “Yem fiyatı nerden nereye düştü?” sorusunu sordu. 41 TL’ye kadar düştüğünü öğrenen Yapıcı “Emeğimizi Allah zayi etmesin. Vazgeçmemek lazım. Bizim Türkiye’mizin geleceği hayvancılığımızda, tarımımızda, ziraatımızda. Bu işi devam ettirmemiz lazım. Bu iş hep böyle devam etmeyecek Bir şeyler değişecek.” Diyerek parti programındaki tarım politikaları hakkında çiftçileri bilgilendirdi. Köyde gençlerle karşılaşan Yapıcı, emeklilik yaşı ile ilgili sorulan soruya cevap verdi. Yapıcı: “Emeklilik yaşı Türkiye’nin yaşam standardına göre son derece yüksektir. Yabancı ülkelerin yaşam ömrüne göre belirlenmiş bir emeklilik yaşı tekrar değerlendirilmelidir. Şu andaki emeklilik yaşı, mezarda emeklilik anlamına gelir. Türkiye’de sigortasız işçi sayısı özellikle kayıt dışı ekonomi nedeniyle çok fazladır. Dolaysılığıyla da Sosyal Güvenlik Kurumları devamlı açık verir. Devlet de Sosyal Güvenlik Kurumlarını diğer taraftan sübvanse ederek götürür. Bu da devleti belli bir noktada açmaza götürür. Bu dengeler kurularak ülkenin gerçekleri değerlendirilerek, ortalama yaşam ömrüne bakarak bu aşağıya çekilebilir. Bu da konuda mecliste çalışmalarımız olacaktır. Emekçinin her zaman yanındayız.” Şeklinde konuştu. Vatandaşlar evlerine konuk ettikleri Yapıcı’ya piskevit arasında lokum ikram ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.