Buruk sevinç##hb_manset.gif

Buruk sevinç##hb_manset.gif

2011 Genel seçimleri Bolu tarihinin en çekişmeli genel seçimlerinden biri olarak tarihe geçti. Sandıklar ilk açıldığında açık ara öne geçen AK Parti açılan sandık sayısının %57’ye...

2011 Genel seçimleri Bolu tarihinin en çekişmeli genel seçimlerinden biri olarak tarihe geçti. Sandıklar ilk açıldığında açık ara öne geçen AK Parti açılan sandık sayısının %57’ye ulaştığı sırada büyük bir şok yaşadı. CHP ile arasındaki oy marjının düşmesi ve CHP’nin 1 milletvekili çıkarttığının ekranda görülmesi Ak partililer üzerinde soğuk duş etkisi yaptı. Açılan sandık sayısının % 80’lere dayandığı esnada tekrar 3-0 öne geçen AK partililer kısa bir süre sonucun tekrar 2-1 olması üzerine son çare olarak topluca dua etmeye başladılar. Yapılan dua sonrasında sonucun tekrar 3-0’a gelmesi için dilekte bulunan Ak Partililer seçimlerde geçersiz oy sayının fazlalığına dikkat çekerek sonucun 2-1 olmasındaki en büyük faktörün geçersiz olarak kabul edilen oylar olduğunu ifade ettiler.

 

Sonuçlara itiraz edeceğiz

Sonuçların belli olmasından sonra basın mensuplarına açıklama yapan Fatih Metin seçim sonuçlarına İtiraz edeceklerini söyleyerek; “Netice itibari ile şu anda resmi olmayan sonuçlara göre bu açıklamaları yaptık. Gerekli itirazları yapacağız. Şu anda yaklaşık 5214 geçersiz oy var. Bunun dışında gümrükten gelen oylar da olacak. Takdir vatandaşımızın ve milletimizindir. İnşallah bundan sonraki seçimlerde de daha fazla oy alarak Ak partiyi yine iktidar yapacağız. Emeklerinizden dolayı hepinizden Allah razı olsun. Büyük emek sarf ettiniz.60 gün gece ve gündüz çalıştık. Derdimizi vatandaşımıza anlatmaya çalıştık. Aldığımız netice kötü değildir. Aldığımız oy bir önceki seçimden 10.000-15.000 fazla aldığımız oylardır. Netice itibari ile bu 3-0’a yetmedi. Bu vatandaşımızın takdiridir. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepinizden Allah razı olsun.” Şeklinde konuştu.

 

Derdimizi anlatamadık

Sonuçlarla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun

“Ak parti teşkilatları olarak bir önceki seçimlere oranla oylarımızı artırarak çok büyük bir başarıya imza attık. Biz hiçbir zaman ben demedik hep biz dedik bugün gene biz birlikteyiz. Alabileceğimizin maksimum’unu aldık. Biz hep şunu söyledik. Verdiğiniz oy kime yarayacak bunun düşünmeniz lazım dedik. Maalesef onlar kadar bu noktada yeterince yetenekli olamadığımız için belki başarılı olamadık. Ama biz farklıyız biz gururluyuz. Biz başbakanımızın arkasındayız biz gene hep beraberiz.” Dedi.

 

3.milletvekilini çıkaramamanın kederi içersindeyiz

Son olarak basın mensuplarına değerlendirme yapan AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın ise “Biz hizmetin sadece belli makam ve mevkilerde olması gerektiğini düşünen insanlardan değiliz. Bizim partimizde en basit işi yapan bir insanla milletvekilimiz genel başkanımız il başkanımız bütün parti mensuplarımız aynı değerdedir. Biz her noktada işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışan insanlarız. Fatih kardeşimiz geçtiğimiz 4 yıl içersinde çok başarılı bir milletvekilliği yapmıştır. Ancak oylarımızı 14.500 daha artırmış olmamıza rağmen 3.milletvekilini çıkartmamıza yetmemiştir. Bu bir başarısızlık olmamakla beraber 3.milletvekilinin çıkaramamanın üzüntüsü ve kederi içersindeyiz. Ancak halkımızın verdiği bu karara saygılıyız. İnşallah bundan sonraki seçimlerde yine hep beraber hep birlikte halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Hizmet etmek için milletvekili olmaya gerek yok. Biz bu davanın ve bu halkın neferiyiz. İnşallah bundan sonrada aynı gayreti göstereceğiz. Ben buradan vatandaşımıza teşekkür ediyorum. Seçimlerin kazasız belasız kavga ve gürültüsüz sonuçlanmasından dolayı memnuniyetimi ifade ediyorum. Hepinize buradan saygılar sunuyorum.” Dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.