Büyük buluşma ses getirdi

Büyük buluşma ses getirdi

Geçmiş dönem Belediye Başkanlarından Necdet Gören, Yüksel Ceylan ve dönemin Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından verilen yemekte bir araya geldi. Bolu’ya hizmet verenler unutulmadı....

Geçmiş dönem Belediye Başkanlarından Necdet Gören, Yüksel Ceylan ve dönemin Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından verilen yemekte bir araya geldi.

Bolu’ya hizmet verenler unutulmadı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz geçmiş dönemde Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Necdet Gören, Yüksel Ceylan ve Belediye Meclis üyelerine Bolu’ya hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi takdim etti. İmarethane Sosyal Tesisi’nde düzenlenen yemeğe katılan davetliler yıllar sonra mesai arkadaşları ile bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadılar. Düzenlenen anlamlı yemeğe eski Belediye Başkanları Necdet Gören, Yüksel Ceylan ile geçmiş dönemde görev alan Belediye Meclis üyeleri ile mevcut dönem meclis üyeleri ve daire müdürleri katıldı. Yemek öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu’ya hizmet etmiş çok değerli meclis üyeleri, arkadaşlarım, dostlarım. Sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayrağı sizler aldınız bir noktaya kadar getirdiniz ve orda bizim yönetimimiz dâhilin de yeni Belediye meclis üyelerimiz geçmişten gelenlerde dahi olmak şartıyla Bolu’yu belli bir noktaya taşımak için sizlerden aldığımız kuvvet ve güçle devam ediyoruz.”dedi. Yapılan hizmetler ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Şu an bulunduğumuz yer daha önceden ilçelerimizin terminal olarak kullandığı bir mekândı. Daha sonra burası boş kalmıştı. Geçmişte bu bina imarethaneymiş. Yan tarafta imaret camisi. Şu anda alt kat tamamen imarethaneye dönüştü. Tamamen sosyal belediyecilik anlamında yaptığımız bir çalışmadır. Burada Bolu’daki bütün fakir aileler yerinde tespit edilmiştir. Ailenin sayısı nüfusu geliri ve ona göre de puanlama yapılmıştır. Ona göre buradan yiyecek giyecek alabiliyorlar. Şu an bulunduğumuz yerde ise gündüz oturabilirler, eğlenebilirler, yemek yiyebilirler. Üniversite öğrencilerimizde burada yemek yemektedirler. Ayrıca burada bizlere yardım etmektedirler. Modern bir mutfak oluşturduk. Günde 1500 kişiye yemek veriyoruz. Bu Ramazan ayında daha da artıyor. Bu konuda Belediye’nin bütçesine dokunmadan bu işleri yapıyoruz. Gerçekten hamiyet sever Bolu halkı bu tesisi sonuna kadar destekliyor. Böyle bir tesisi kazandırdık. Allah nasip ederse önümüzdeki dönem içerisinde en üst kat fitness merkezi haline dönüşecek. Onun altı ise bir Kültür merkezi haline dönüşecek. Sadece 1 kat araç parkı olacak. Oraya da sadece buraya girenler araçlarını park edecekler.1 yıldır içme suyu arıtma tesisinden su kullanmaya başladık. Bu önemli bir adımdır. Pis Su arıtma tesisimiz bitmiştir. 1 yıldır büyük su balık yaşar hale gelmiştir. Sanayi atıkları hale bolu ya atılmakla ama son aldığımız bilgilere göre, artık sanayi atıklarını da direk arıtma tesisine bağlayacak durumda olduğumuzu gördüm. Artık Büyük suyun tamamı tertemiz hale gelecek. Havza bazında bir çevre projesini gerçekleştirdik.”şeklinde konuştu.

Gören;“22 sene önceyi hatırladım”

Konuşmasına teşekkür ederek başlayan eski Belediye Başkanı Necdet Gören, “Bu gece bizleri buraya davet eden ve toplanmamızı sağlayan Başkan ve yöneticilere teşekkür ediyorum. Burada mesai arkadaşlarımı görünce 22 sene önceyi hatırladım. O günden bu yana aramazından ayrılan çok değerli mesai arkadaşlarım var. Onların çocuklarını burada görüyoruz. O arkadaşlarım nur içinde yatsınlar. Belediyecilik diğer mesleklere pek benzemez. Belediyeler insanları mutlu etmek için kurulmuş müessesler olduğu için Belediye’de çalışanlar Belediyeye emek verenler bence ayrıcalıklı insanlar. Çünkü onlar insanların mutluluğu için uğraş veriyorlar. Elbette ilimizde güzel hizmetler yapılıyor. Deprem geçirdik ama ayakta kalmasını bildik. İnsanlar yaşadıkça belediye hizmetleri devam eder. İnşallah güzel hizmetler yapmak belediyemize nasip olur. İnsanlarımız daha güzel mekânlarda yaşarlar.”dedi.

Ceylan;“Geçmişi yad ettik”

Gören'in ardından konuşma yapan Yüksel Ceylan, bu anlamlı yemekle geçmişi yâd ettiklerini belirterek, “Çok değerli meclis üyelerimizi ve Belediye Başkanlarımızı rahmetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun. Gerçekten belediyecilik çok zor bir görev. Projeler üretirsiniz. Onları yaşama geçirmeye çalışırsınız. Ancak bu projeleri üretir ve yaşama geçirirken maalesef toplumun yüzde yüzünü mutlu etmeniz mümkün değildir. Bazı insanlara zarar veririsiniz. Zarar verdiğiniz insanların mutlu ettiğiniz insanlardan daha çok sesi çıkar. Daha çok eleştiri yapar. Onlara katlanmak zorundasınız. Çok zor bir görev. Fakat son derece kutsal ve manevi yönü çok değerli olan bir görevdir. Allah herkese bu görevi tatmak nasip etsin. Eminim ki bir ibadet inancıyla bu görev yapılmakta yoksa ruhen fiziken bunlara dayanmanız mümkün değildir. İşte inanç olduğu zaman bu inançla görevinizi yerine getiriyorsunuz.”şeklinde konuştu. Konuşmalarının ardından Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından bir gösteri yapıldı. Farklı yörelerin oyunlarını sergileyen ekip davetlilerden tarafından beğeni ile izlendi. Programın sonunda teşekkür belgeleri verilmesine geçildi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Necdet Gören ve Yüksel Ceylan’a teşekkür belgelerini takdim ederek Bolu’ya yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Geçmiş dönemde görev yapan Meclis üyelerinin plaket ve hediyeleri Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu ve Belediye Meclis üyeleri tarafından verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.