Büyük güne az kaldı##hb_manset.gif

Büyük güne az kaldı##hb_manset.gif

Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, Bolu Dağı bölgesinde yapılan ve maliyeti 100 milyon liraya ulaşan Highway Outlet'in açılmasıyla Bolu Dağı'nın ekonomik olarak tekrar canlanacağını söyledi. Daylan...

Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan, Bolu Dağı bölgesinde yapılan ve maliyeti 100 milyon liraya ulaşan Highway Outlet'in açılmasıyla Bolu Dağı'nın ekonomik olarak tekrar canlanacağını söyledi. Daylan  Highway Outlet'in bölgenin en büyük alışveriş merkezi olacağını kaydederek,''Otoyol olarak da Avrupa'nın en büyük otoyol tesisi olacak.”dedi.

 

28 Temmuz Perşembe günü Bolu, tarihi günlerinden birini yaşayacak. Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan 13 ay önce inşaatına başladıkları tesisin son aşamasına yaklaştıklarını belirterek, ''Tesisimizde 110 civarında marka barındırıyoruz. 28 Temmuz 2011 tarihinde tesisimizin bir kısmı hizmete girecek. Asıl açılışımız ise Eylül 2011'de olacak. 28 Temmuz'dan sonra ise diğer markalar çalışmalarını hızlı bir şekilde tamamlayacak ve açılışa hazır hale gelmiş olacaklar'' dedi. Highway Outlet'in açılmasıyla birlikte Bolu Dağı'nın tekrar canlanmasını hedeflediklerini anlatan Daylan, ''Bunun için arkadaşlarla birlikte yola çıktık. Bolu dağı Tüneli açılmadan önce Kaynaşlı ile Abant sapağı arasında irili ufaklı 153 tane işletme vardı. Bölgede 3 bin 600 çalışan vardı. Bunların eksikliğini kapatmak için böyle bir tesis yaptık. İş-Kur ve Milli Eğitim ile birlikte yürüttüğümüz çalışma kapsamında, personel alımlarına başladık. Almış olduğumuz personel eğitimden geçiyor. Bu kadar sıkıntının içinde 2 bin 800 kişiye iş imkanı sağladığımız için çok seviniyoruz. Tesisimizin memleketimize ve insanlarımıza faydalı olacağını düşünüyoruz'' diye konuştu. Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Daylan, Bolu Dağı Highway Outlet'in bölgenin en büyük alışveriş merkezi olacağını kaydederek,''Otoyol olarak da Avrupa'nın en büyük otoyol tesisi olacak. Bölgemize ciddi bir canlılık kazandıracak. Tesisin maliyeti 100 milyon liraya yaklaştı. Tesis içinde 7 adet yapay göl bulunacak. Göller, Yedigöller Milli Parkı'ndaki göllerin adını taşıyacak.'' Şeklinde konuştu.

 

Geçit vermeyen Bolu Dağı
Uzun yıllar boyunca bölgede yaşanan şiddetli kış nedeniyle gündemden düşmeyen Ankara- İstanbul karayolunun Bolu Dağı kesimi, uzun yolculuklara çıkan sürücülerin anılarında ''Geçit vermeyen dağ'' olarak önemli bir yer tutuyordu. Bölgede yıllar önce yapımına başlanan Bolu Dağı Tüneli'nin açılışının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmasının ardından, Bolu Dağı geçişini kullanan sürücü sayısında ciddi bir azalma yaşandı. Sürücüler, kendilerine zaman kazandıran ve daha güvenli olan Bolu Dağı Tüneli'ni kullanmayı alışkanlık edindi. Bazı sürücüler ise doğal güzellikleri ve dinlenme tesisleri ile ünlü, eski yolu kullanmaya devam ediyorlar. Ünlü Bolu Dağı geçiş güzergahında bulunan çok sayıda tesis ise yaşanan gelişme sonrasında kapanmak zorunda kalmıştı. Bölgeye Bolu Dağı esnafı tarafından 13 ay önce inşa edilmeye başlayan ve Türkiye'nin önemli otoyol tesislerinden birisi olması hedeflenen, ''Highway Outlet''in bölgedeki ekonomik hareketliliği artırmasının yanı sıra, bölgenin doğal ve kültürel özelliklerinin tanıtımına katkı sağlaması ve çok sayıda insana istihdam yaratması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.