Çabası sonuçsuz kalmadı

Çabası sonuçsuz kalmadı

İl kültür sitesinde düzenlenen ''Kadın Çiftçiler Yarışıyor''  yarışmasında üçüncülüğü kıl payı kaçıran Hamzabey köyü temsilcisi Sabriye Güroğlu verdiği...

İl kültür sitesinde düzenlenen ''Kadın Çiftçiler Yarışıyor''  yarışmasında üçüncülüğü kıl payı kaçıran Hamzabey köyü temsilcisi Sabriye Güroğlu verdiği cevabın yanlış olmadığını söyledi ve ısrarla bunu yineledi. Ödüllerin dağıtıldığı platforma 3.olarak çağırılmamasına rağmen çıkan Güroğlu sonunda çabalarının karşılığını aldı. Yarışma komisyonunun yaptığı inceleme sonrasında “a” olması gereken doğru cevabın animasyona verildiği esnada “b” şıkkı olarak işaretlendiğinin anlaşılması üzerine 3.lük Mahmure Tunçay’dan Hamzabey köyü temsilcisi Sabriye Güroğlu’na verildi.

 

İl kültür sitesinde düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor' yarışmasında birinci buzağı ile ödüllendirildi. Yarışmayı, Vali yardımcısı Necdet Özeroğlu, Belediye Başkan yardımcısı İsmail Yamantürk, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bahar, daire müdürleri ve çiftçiler takip etti. Vali yardımcısı Necdet Özeroğlu, yaptığı konuşmada, tarımda kadınların etkisinin erkeklerden daha fazla olduğunu söyledi. Özeroğlu, tarımı iyi yapmanın koşulunun bilgi olduğunu vurgu yaptı. Tarım İl Müdür vekili style="font-family: arial,helvetica,sans-serif;">Abdulkadir Aslan da yarışmanın, kadın çiftçilere götürülen eğitim-yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konularda performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla yapıldığını kaydetti. Aslan, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın kadınları desteklediğini ifade etti. Aslan, bundan sonraki yarışmaların proje bazlı da olacağını işaret etti.Yarışmaya, Alıçören, Alpagut, Doğancı, Hamzabey, Kesenözü ve Sofular köyü ile Pazarköy beldesinden kadınlar katıldı. Yarışmacılara, tarım ve ev ekonomisinden 15 soru yöneltildi.

 

Birinciye buzağı hediye edildi

 

Yarışmada, Mudurnu/Alpagut köyünden Nebahat Karanlıkoğlu birinci, Gerede/Sofular köyünden Reyhan Tuncer ikinci, Merkez/Alıçören2 köyünden Mahmure Tunçay üçüncü oldu. Yarışma sonunda Hamzabey köyü temsilcisi Sabriye Güroğlu’nun  itirazı üzerine, üçüncülük Alıçören'den Hamzabey köyüne verildi. Yarışmada birinci olan Karanlıkoğlu'na buzağı verildi. Yarışmanın ikinci ve üçüncüsüne de buzdolabı ve çamaşır makinesi hediye edildi. Yarışmada birinci olan Nebahat Karanlıkoğlu, Yozgat'ta düzenlenecek bölge yarışmasında Bolu'yu temsil etmeye hak kazandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.