Çalışana değil Rantiye’yevergi

Çalışana değil Rantiye’yevergi

Has parti Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Erol Gülen Fisher- Derviş- Erdoğan modelinin 8 yılda ülkeyi uçurumun kenarına getirdiğini söyleyerek; “Bizim iktidar dönemimizde ‘Benim adım Kemal, ben bulurum’...

Has parti Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Erol Gülen Fisher- Derviş- Erdoğan modelinin 8 yılda ülkeyi uçurumun kenarına getirdiğini söyleyerek; “Bizim iktidar dönemimizde ‘Benim adım Kemal, ben bulurum’ metoduyla değil satır satır kalemleriyle çözüm yollarımızı halka anlatacağız. Fisher- Derviş- Erdoğan ekonomik modelinin halkın anlayacağı tarifle açıklaması bir ekmeğin bir dilimini 72 milyona verilmesi geri kalan tüm ekmeği 16 bin eski ve yeni zengin ailelere verilmesidir.”dedi.

 Has parti Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Erol Gülen Halkın Sesi partisinin 17 Nisan da Ankara Anadolu Gösteri Merkezinde 550 Milletvekilinin aday tanıtımının yapıldığını ve Seçim Beyannamesinin tanıtım programının açıklandığını ifade etti. Bu dönemde Has parti Genel BaşkanıNuman Kurtulmuş ile birlikte Bolu adayları olarak 8 yıllık AKP-CHP kavgaları neticesinde Türkiye’nin ve Bolunun kaybettiklerini tüm çıplaklığı ile halka anlatarak, Has partinin çözüm projelerini aktaracaklarını vurgulayan Gülen;”Bugün sizlere seçim beyannamemizi halkımızın en temel sorunu olan ekonomi ile ilgili görüşlerimizi aktaracağız. Sekiz yıldır, Türkiye’de uygulanan, tezgâhı dağıtan, Ak Partinin ekonomi programının adı, FİSHER – DERVİŞ- ERDOĞAN ekonomisidir. Sayın Başbakan, övündüğü ekonomik kalkınma programı Ecevit döneminde Türkiye’ye gelen 15 günde 15 yasa deyip, tarımı ve küçük esnafı bitiren Kemal Derviş’in programını 2023 yılına kadar uygulayacağını seçim beyannamesinde açıklamıştır. Bu programın neticesi kendilerinin ifade ettiği gibi ne kişi başına 10 bin dolar gelirimiz olmuştur, ne de esnaflarımız memurumuz, işçimiz, köylümüz mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatını sürdürebilmektedirler. FİSHER- DERVİŞ- ERDOĞAN ekonomik modelinin halkın anlayacağı tarifle açıklaması bir ekmeğin bir dilimini 72 milyona verilmesi geri kalan tüm ekmeği 16 bin eski ve yeni zengin ailelere verilmesidir.”dedi.

Herkesi kredi kartlarına mahkûm ettiler

Bu politikaların uygulanması neticesinde; İşi olanın işini, tezgâhı olanın tezgâhını kaybettiğini vurgulayan Gülen “Herkes kendisine ait olmayan borçlarla kredi kartlarıyla yaşamaya mahkûm olmuştur. Toplumun önemli bir kesimi yardımlarla geçinmeye mahkûm edilmiştir. Gelir, servet dağılımı ve insani gelişme endeksi düzeltilememiştir. Ak Parti döneminde kullanılan kaynaklar, özelleştirmeler heba edilmiştir. Yabancı sermaye yatırım ve istihdama dönüştürülememiştir. Uygulanan düşük kur – yüksek reel faiz, çalışan sektörleri çökertmiştir. Kamu iç borç stoku azaltılamamıştır. Faiz ödemeleri azaltılamamıştır. Bölgeler arası gelişmişlik farkları giderilememiştir. Adaletsiz vergi sistemi düzeltilememiştir. Tüm bu anlattıklarımız, Ak Parti’nin Türkiye’yi ne hale getirdiğinin göstergesidir. Bu veriler ülkemizi uçurumun eşiğine getirmiştir.”dedi.Halkın Sesi Partisi olarak, ekonomi programı hedefleri hakkında da açıklama yapan Gülen; “Amacımız Özgür ve güvenli bir toplum olmak,Ayrımcılığı ve adam kayırmayı ortadan kaldırmak,Çalışmak isteyen herkese istihdam sağlamak,Çalışma hayatı koşullarını iyileştirmek ve Gençleri ekonomik süreçlere dâhil ederek, sivil toplumu güçlendirmektir.” Şeklinde konuştu.

Esnaftan alınan vergiyi kaldıracağız

İktidarları döneminde Et ve Balık Kurumu, Süt Endüstrisi Kurumu ve Yem Sanayi’nin yeniden kurulacağını da vurgulayan Erol Gülen “Tarımsal destekler üretici birlikleri ile çiftçiye aktarılacaktır. Tarımsal destekler doğrudan değil, gübre, mazot, ilaç, sulama gibi üretim unsurlarına verilecektir. Motorin, gübre ve zirai ilaç üzerindeki dolaylı vergiler kaldırılacaktır. Esnaftan, var olan tüm vergiler kaldırılacak, sadece gerçek usulde yüzde 1 oranında vergi alınacaktır. Halk Bankası geçmişte olduğu gibi esnaf bankası haline getirilecektir. Gerçekçi döviz kuru uygulaması ile Çin gibi ülkelerin düşük fiyatlı malları ile rekabet sağlanacaktır. Alış Veriş merkezleri kanunu çıkartılacak AVM’ler ancak şehir dışında ve belli çalışma saatleri ile sınırlandırılacaktır.”dedi.

 Bunların yanında atama bekleyen 250 bin öğretmenin atamalarının yapılması, köye dönüş projesinin gerçekleştirilmesi, gençlere verilecek kaynakların bulunması, Tarım ve Hayvancılık destekleri, Kamu’daki 250 bin taşeron işçinin kadroya alınması, ilk ve orta öğrenim öğrencilerine beslenme ve servis desteğinin sağlanması, Üniversite öğrencilerine burs ve yurt desteğinin sağlanması, üniversite harçlarının kaldırılması ile ilgili sosyal refahı artıran projelerinin maliyeti’nin 65,4 milyar TL olduğuna da vurgu yapan Gülen; “Biz bu projelerimizin kaynaklarını ‘Benim adım Kemal, ben bulurum’ metoduyla değil, satır satır kalemleriyle önümüzdeki basın toplantılarında halkımızla paylaşacağız.”şeklinde konuştu.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.