Çalışanın ve doğru olanın yanında yer aldım##hb_manset.gif

Çalışanın ve doğru olanın yanında yer aldım##hb_manset.gif

AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Uğur Türesin Bolu Olay gazetesi imtiyaz sahibi Erhan Beykoz’a önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’de ANAP döneminden sonra bir ilk kez 2002 yılında istikrarın başladığını...

AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Uğur Türesin Bolu Olay gazetesi imtiyaz sahibi Erhan Beykoz’a önemli değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’de ANAP döneminden sonra bir ilk kez 2002 yılında istikrarın başladığını söyleyen Türesin; “Koalisyonların fayda getirmeyeceği yaşanılarak öğrenildi. Halk bu bilinçle çalışanı desteklemeye devam ediyor. Hata yapan olursa kim olursa olsun indirmesini de biliyor.”dedi.

 

AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Uğur Türesin Pazar günü gerçekleştirilen Temayül yoklamasında 57 oy almasının ileriki dönemlerde yapacağı politik çalışmalar açısından önemli bir gösterge olduğunu söyledi. Ak parti sayesinde Türkiye’de siyasete sıcak bakmayan insanların artık siyasete sıcak bakar hale geldiğini vurgulayan Türesin; “Demokrasinin yaşaması için buna ihtiyaç var. Bizim toplumumuzun en önemli sorunlarından biri vatandaşlık bilincinin olmamasıdır. Toplumumuzda insanlar arasında gittikçe yaygınlaşan tepkisizlik ve duyarsızlığın artık sona ermesi gerekiyor. Bu yüzden de siyaset kurumsallaşmıyor Türkiye’de bunu kurumsallaştırmak için herkesin siyasetle ilgilenmesi arz ediyor. Türkiye’de ANAP döneminden sonra bir ilk kez 2002 yılında istikrar başladı. Koalisyonların fayda getirmeyeceği yaşanılarak öğrenildi. Halk bu bilinçle çalışanı desteklemeye devam ediyor. Hata yapan olursa kim olursa olsun indirmesini de biliyor. Onun için birlik beraberlik içinde çalışan ve doğru olanın yanında olmamızın gerektiğini düşünüyorum. Bu yüzden 2004 yılından bu yana içinde bulunduğum partime güç vermek arzusundayım.”dedi.

 

Gençlerimizi köylerine geri döndürmeliyiz

 

Cratosslot small;">Türesin ailesi olarak yıllardır ticari faaliyetleriyle bölgeye hizmet ettiklerinin altını çizen Türesin; “Maalesef son yaşanan krizler yüzünden köylerden insanlar şehirlere göç ettiler. Şu anda köylerde 20 ila 40 yaş arasındaki grup yok. Adamlar büyük şehirde. Büyük şehirde bu insanlar çile çekiyor, bu insanları geriye döndürmek için üretime ağırlık vererek iş aş sağlamamız lazım. Bolu ülkemizin en şanslı bölgesinde yer alıyor. Gerek kültür, gerekse Özkaynak açısından Bolu büyük bir potansiyel. Bu Potansiyel doğru olarak kullanılırsa halka iyi bir dönüşü olur.”dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Doğu halkını kucaklayıcı politikalar izlediğini bunda da gayet başarılı olduğunu söyleyen Türesin; “Geçmişte bu ihmal edilmişti. Başbakanımız “Önce insan “diyor ve ona göre de çok çalışıyor. Kendisine hayran oluyorum bu çalışma ve gayretlerini gördükçe. Halk, yapılan çalışmaları gördüğü için Ak partinin oyları kamuoyu yoklamalarında sürekli artıyor.”diye konuştu.

 

3 günlük çalışmamla 57 oy aldım

 

Doğrunun ve çalışanın yanında olmak ve güç vermek için son anda aday adayı olduğunu da sözlerine ekleyen Türesin; “Çünkü bolumuzun sesinin duyurulmasına ihtiyaç var. Kendimi bir vazifeli olarak hissettim ve aday adayı oldum. Daha iyi hizmet edecek kişiler, büyüklerimizde var ben seçilemezsem hiç önemli değil, ben onlara yardım etmek istiyorum. Bölgemde tüm teşkilatlara güç ve samimiyet sağlayarak memleketime faydalı olmak istiyorum. Önümüzde çeşitli kulvarlar var.3 günlük çalışmamla 57 oy aldım. Teşkilatçılık farklı bir şey. Adam 8 sene sahip çıkmış, hizmet etmiş son 3 günde benim katılmamı yadırgamış olabilirler. O yüzden aldığım sonuç gayet normaldir. Ben bu sonuçtan memnunum.1 oy bile alsam ben yine devam ederdim. Ben 2004 yılından beri partimden hiç kopmadım. Bolu’da çok sorun var Mengen’de niye bir hazır yemek fabrikası yok, Yeniçağa nakliyat ve lojistik sektöründe Türkiye’de bir numaradır. Bunu iyi değerlendirmek lazım. Dörtdivan’da kazıyla, yaylalarıyla meşhurdur. Oranın iyi işletilmesi lazım. Buraları harekete geçirerek gençlerimizi tekrar evlerine döndürmek zorundayız. Bolunun kaynaklarını halkın ve devletin menfaatine çalıştırmak zorundayız. Ben misyonumu bu yönde belirleyip yola çıktım “şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.