Çalışmalarımız meyvelerini veriyor

Çalışmalarımız meyvelerini veriyor

Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş 2011 yılında yapılacak olan yatırımların ilçelerinin kabuğunu kırmasına ve daha iyi bir konuma gelmesini sağlayacağını söyledi. Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş ilçelerinin...

Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş 2011 yılında yapılacak olan yatırımların ilçelerinin kabuğunu kırmasına ve daha iyi bir konuma gelmesini sağlayacağını söyledi.

Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş ilçelerinin son yıllarda yapılan yatırımlarla daha ileri gittiğini söyledi.2011 yılında da yatırıma devam ettiklerinin altını çizen Aktaş Belediye olarak üzerinde durdukları en önemli konunun TOKİ olduğunu söyledi. Uzun çalışmaları sonrasında ilçeye 80 konutluk bir Toki yatırımının yapılmasının önünün açıldığını vurgulayan Aktaş; “ Belediye olarak kesin talepleri toplamaktayız. Bu konuda halkımızın ilgili olması bizleri memnun etmektedir. 28 Şubat 2011 tarihine kadar kesin talepleri toplayarak Toki ye bildirilecek ve değerlendirme sonucunda ihaleye çıkılarak 2011 yılı ortalarında konutların yapımına başlanacaktır.” Dedi. Toki sayesinde ilçedeki konut sıkıntısının sona ereceğini vurgulayan Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş; “Bu yatırım sayesinde pek çok konuda ilçemizin önünü açacaktır. Vatandaşlarımızın İlçemizde bir konut sahibi olabilmeleri için 28 Şubat’a kadar belediyemize müracaat etmelerini önemle bildiririm.”şeklinde konuştu. Bolu Kıbrıscık yolunun 3. etabı olan 5 km. lik yolun ihalesinin 13 Ocak’ta yapıldığına dikkat çeken Aktaş; “Havalar müsait olduğunda ilgili firma yapımına başlayacaktır. 2010 yılında yapılan bölümün asfalt çalışması da Karayolları 4. Bölge Müdürlüğünce 2011 yılı Mayıs-Haziran aylarında yapılacaktır. Takiplerimiz sonucunda ilçemizde eksik olan Kapalı Spor salonu ihalesi de 11.01.2011 tarihinde yapılmış olup, ihaleyi alan firma havaların düzelmesi ile birlikte çalışmalara başlayacak ve yapım gerçekleşecektir.”dedi. DSİ 5. Bölge Müdürlüğünce ihaleye çıkartılan Alan grup köyleri sulama göletinin, sulama kanalları ile birlikte önümüzdeki Cuma günü ihalesi’nin yapılacağını da sözlerine ekleyen  Kıbrıscık belediye başkanı Kemal Aktaş “Altı köyümüzün topraklarını sulayacak olan bu yatırımın ihale bedeli 12 Milyon TL dir.Bu rakam ilçemiz için büyük bir yatırım olacaktır. Böylece ilçemizin bu havzası meyve ve sebze deposu haline gelecektir. Yapımına 2009 yılında başlanan ve yapımı tamamlanan Hayvansal gübre fabrikası ise ocak ayı itibariyle deneme üretimine geçmiş, mart ayı itibari ile de normal üretime geçecek olup, ilçemize artı bir katma değer kazandıracak ve çevre temizliği açısından bir örnek teşkil edecektir.” Biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.