Çelik’te dinlenmek için Abant’ı seçti

Çelik’te dinlenmek için Abant’ı seçti

Abant Tabiat Parkı'na ailesiyle birlikte gelerek Abant Palace Otel'de konaklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cuma namazı için otelden ayrıldı. Çelik, Abant'a 1 kilometre uzaklıkta bulunan Örencik...

Abant Tabiat Parkı'na ailesiyle birlikte gelerek Abant Palace Otel'de konaklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Cuma namazı için otelden ayrıldı. Çelik, Abant'a 1 kilometre uzaklıkta bulunan Örencik Yaylası'ndaki camiye gitti. Cuma namazını kılan Çelik, çıkışta camiye yardım için konulan kutuya 50 TL bıraktı. Vatandaşlarla selamlaşan Çelik otele döndü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk
Çelik tatil için ailesiyle birlikte Abant’a geldi. Cuma namazı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çelik, kamu çalışanlarıyla ilgili Anayasa değişikliğinin toplu görüşmeden toplu sözleşmeye geçmeyi öngördüğünü belirterek, "Bu çerçevede konfederasyon başkanları ile görüştük. Anayasa üst norm olduğu için, diğer yasaların uygulanma durumunun olamayacağı kanaatine varıldı. Uyum yasalarının bir an önce çıkartılıp 4688 sayılı kamu sendikaları ile ilgili yasal düzenlemelerinin bir an önce Meclis'ten geçirilmesi konusunda mutabakat sağladık. Pazartesi gününden itibaren teknik kadrolar çalışmaya başlayacak. Büyük ihtimalle bu ay içinde yasaya son şeklini vereceğiz. Meclis açılır açılmaz görüşülecek en önemli yasaların başında geliyor. Önce yasa değişecek. Tabi ki yasanın öngörü yeri doğrultusunda süreç başlayacak. Taraflar karşılıklı olarak konuları masaya yatıracak. Yeni yasa çerçevesinde şekil alıp yürüyecek. Uzlaşma sağlanırsa problem yok, sağlanmazsa hakem heyetine gidecek ve son şeklini alacak" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.