Ceren Cansu Yılmaz

Ceren Cansu Yılmaz

CENNET ÜLKEM!

Yazılı, görsel basında, sosyal mecralarda son zamanlarda çokça tartışılan “Sansür Yasası” tartışmalarını hayretle izliyor, bu tartışmaları beyhude bulmakla asla da anlam veremiyorum.. 

Hepimiz kabul edelim cennet bir ülkede yaşıyoruz. Bolluk, bereket içerisinde her istediğimize ulaşıp, her istediğimizi satın alabilecek durumdayız. Halk olarak sefa içerisinde yaşıyoruz, günlerimiz ise kaygıdan uzak, mutlu bir şekilde geçiyor.

Ülkemiz hem ekonomik olarak, her siyasi güç olarak, özgürlüklerden tutun da adalete kadar her konuda Dünya’nın zirve ülkelerinden. Hiçbir vatandaş bugün geçim kaygısı yaşamıyor, çocuğumu okutabilecek miyim diye düşünmüyor, ev araba sahibi olabilecek miyim diye dertleri yok çünkü bizim ülkemizde insanların aldıkları maaş fazlasıyla hayatlarını idame ettirmelerine yetiyor, hatta yatırım yapmalarına bile imkan sağlıyor, kısacası insanlar ülkemizde ekonomik olarak bir endişe içerisinde nefes almıyor.

Ülkemizde yaşayan hiçbir insan bugün, adaletin terazisi acaba şaşar mı diye korkmuyor, haklarını sonuna kadar savunmak için gönül rahatlığıyla yasal yollara başvurabiliyor. Çünkü bizim ülkemizde adalet, herkes için eşit şekilde işliyor. Vatandaşın bu nedenle adalete güveni tam.

Ülkemizde yaşayan hiçbir insan bugün, özgürce istediğini yapmaktan, konuşmaktan, yanlış gördüğü bir şeyi söylemekten çekinmiyor. Gencinden, yaşlısına herkes düşüncesini her ortamda, her platformda rahatça ifade edebiliyor. İki gün sonra başıma acaba bir şey gelir mi diye korkmuyor. Bu yönüyle de ülkemizin özgürlükler konusunda Dünya’nın önde gelen ülkelerinden biri olduğu kuşkusuz.

Kadınlar, ülkemizde ölüm korkusu, şiddetin her türlüsünün korkusu olmadan özgürce, mutlu huzurlu bir şekilde yaşayabiliyorlar. Çünkü bizim ülkemizde kadın cinayetleri durdurulmuş, artık günümüzde bir erkeğin şiddetine maruz kalarak ölen tek bir kadın bile yok.

Biz ülke olarak bu Dünyayı insanlar haricindeki diğer canlılarla paylaşarak yaşadığımızın çok farkındayız. Bu nedenle ülkemizde çıkan hiçbir orman yangını, vahşice katledilen herhangi bir hayvan olduğunu ne görür ne de duyarsınız. Çünkü biz bilinçli bir toplumuz ve ona göre de bilinçli bir yönetime sahibiz. Her canlının hakkı sonuna kadar savunuluyor, özellikle yaşam hakkına çok saygı duyuluyor.

İşçiler, emekçiler bizim ülkemizde özellikle can güvenlikleri başta olmak üzere, tüm önlemleri baştan aşağıya alınmış şekilde çalışıyorlar. Yerin 300 kat altına indiklerinde bile oradan sağ salim şekilde çıkacaklarını biliyorlar çünkü yetkililer onlar için tüm önlemleri almış oluyor. Devletimizde bu önlemleri sürekli olarak kontrol edecek mekanizmayı çoktan kurmuş durumda. Yani bizim ülkemizde işçilerin göz göre göre katledildiği faciaları göremezsiniz.

Bizim ülkemizde siyaset çok temiz şekilde yapılır, her şey şeffaf ve usulüne uygun olarak kayda geçer, vatandaşta bu kayıtları, bilgilendirilme hakkı kapsamında bilir, görür.

Bizim ülkemizde beyin göçü olmaz, aksine bizim ülkemize diğer ülkelerden beyin göçü olur. Çünkü bizim ülkemizde bilim insanlarına, doktorlara, mühendislere, büyük önem verilir. Hak ettikleri değeri ülkemizde gören insanlar, ülkesini bırakmaz, faydalı olabilmek için ise ülkemizde varıyla yoğuyla çalışır, emeğinin karşılığını ise fazlasıyla alır. E bunu bilen gören, diğer ülke vatandaşları durur mu onlar da bizim ülkemize akın akın gelir, böylece de ülkemiz şu dönemde en çok beyin göçü olan ülkeler sıralamasında başı çeker durumda.

İşte biz böyle cennet bir ülkede yaşıyoruz. Ondan hepimiz böyle mutlu, umutluyuz. Bizim ülke olarak bu refah seviyemizi kıskananlar olacaktır elbet. Bırakınız kıskansınlar, bırakınız istediklerini yapsınlar. Nasılsa biz bu gerçeklerin hepsini bilerek yaşıyor ve bunların hepsinin kıymetini biliyoruz.

Haftaya daha mutlu, umutlu şeylerden yine, yeniden bahsetmek dileğiyle. Sağlıcakla kalın…

Önceki ve Sonraki Yazılar