Çevre bilinci şart!

Çevre bilinci şart!

Dünya Ormancılık Haftası ve Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Ağaçlandırma Seferberliği Eylem Planı çerçevesinde bir faaliyet düzenleyen Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) hatıra ormanı fidan dikim töreni...

Dünya Ormancılık Haftası ve Çevre ve Orman Bakanlığı'nın Ağaçlandırma Seferberliği Eylem Planı çerçevesinde bir faaliyet düzenleyen Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) hatıra ormanı fidan dikim töreni bugün gerçekleşecek.

İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ile KGC tarafından ortaklaşa planlanan hatıra ormanı çalışmasında sona gelindi. İl Müdürlüğünün tahsis ettiği üç hektarlık alanda 5 bin 500 fidan dikecek olan KGC sosyal sorumluluk bilinci ile toplum faydasına işler yapmaya devam ediyor. İlköğretim ve ortaöğretim okulları ile Abant İzzet Baysal Üniversitesinden çok sayıda öğrencinin katılacağı fidan dikme seferberliğine, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü üyeleri de davet edildi. Dünya Ormancılık Haftası ve Çevre ve Orman Bakanlığının Ağaçlandırma Seferberliği Eylem Planı çerçevesinde planlanan faaliyet konusunda açıklamalarda bulunan Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı H. Hüseyin Aykan, ağaçlandırma seferberliğinin önemini vurguladı. Herkesi, önceki kuşaklardan devraldıkları dünyayı gelecek kuşaklara bozmadan teslim etme sorumluluğuna davet eden Aykan, “Çevreye karşı zaman zaman zarar veren süreçler yaşıyor, sanayileşme, kentleşme, hızlı nüfus artışı gibi birçok nedenle çevrenin zarar gördüğünü biliyoruz. Bunların ortadan kaldırılması ve yeşil bir dünyanın korunması bakımından hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bizden önceki kuşaklardan devraldığımız dünyayı bizden sonraki kuşaklara bozmadan teslim etme sorumluluğumuz var. Bu bakımdan sorumluluğumuzu yerine getirebilmek için, doğanın bozulmadan sürdürülmesi ve korunması için hepimizin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekiyor. Bu amaçla Bolu’da da birçok çalışma yapıldı. Yeterli değil, ama hedefimiz orman varlığımızı, yeşil alanlarımızı daha üst noktalara taşımak ve korumaktır. Bugün programladığımız faaliyetimize tüm kamu kurum ve kuruluşları ile demokratik kitle örgütlerini katılmaya çağırıyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.