CHP Bolu il başkanı Karakaşoğlu başkan Yılmaz’a seslendi; “Sen artık Şehr-ül Emin değilsin”##hb_manset.gif

CHP Bolu il başkanı Karakaşoğlu başkan Yılmaz’a seslendi; “Sen artık Şehr-ül Emin değilsin”##hb_manset.gif

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın “Bundan sonra meclis üyeleri Bolu Belediyesi’nde sıradan bir vatandaştan öteye geçemez” sözünü sarf ettiğini...

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz’ın “Bundan sonra meclis üyeleri Bolu Belediyesi’nde sıradan bir vatandaştan öteye geçemez” sözünü sarf ettiğini hatırlatarak; “Sen artık Bolu’nun belediye başkanı, Bolu’nun Şehr-ül Emin’i değilsin. Bu sözlerle,  sözün, demokrasinin, insanlığın, seçimin ve seçilmişliğin bittiği noktasına gelmişsin demektir. Meclis üyelerimiz hakaret dolu sözlerin hesabını yargıda soracak ve tutanakları almak için de yasal her türlü yola başvuracaktır.”dedi.

 

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Bolu Belediye Meclisinde görüşülen konularla ilgili tutulan tutanakların 2006 yılından bu yana meclis üyelerine verilmemekte olduğunu söyledi. Söz konusu uygulamanın Türkiye’de de eşi benzerinin olmadığını vurgulayan Karakaşoğlu; “Belediye meclis toplantılarını herkes gidip dinleyebilir. Orada yapılan görüşmeleri, tartışmaları ve alınan kararları izlemesinde yasal bir engel yoktur. Mart ayı görüşmelerinde Belediye Meclisi üyelerimiz, mecliste tutulan tutanakların kendilerine verilmesi için başkanlığa sunulan önerge, yine AKP’li üyelerin oylarıyla reddedilmiştir. Belediye Meclisindeki üyelerimiz en demokratik haklarını kullanarak meclis oturumunu terk etmiş ve konuyu basın toplantısıyla Bolu kamuoyuna duyurmuştur. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da hemen hemen her gün demeçler vermekte, kahvaltılı basın toplantıları düzenlemektedir. Söylenenler doğrudur, yanlıştır ama bu tür açıklamalar herkesin doğal hakkıdır.”dedi.

 

Yılmaz sapla samanı birbirine karıştırdı

 

Belediye başkanı Yılmaz’ın üç gün önce bir yerel gazeteye yaptığı açıklamada sapla samanı birbirine karıştırdığını vurgulayan Karakaşoğlu; “Sayın Yılmaz konuyla ilgisi olmayan bir sürü değerlendirmeyi yaptıktan sonra bir başkana, bir Bolu’luya yakışmayacak benzetmelerde bulunmuştur. Oysa konu gayet basittir. Meclis kararları farklı, meclis tutanakları farklı şeylerdir. Tutanaklar mecliste konuşulan her sözü kayıt altına alır. Belediye Meclisi üyelerimiz, Belediye Meclisinde yapılan görüşmelerin tutanaklarını istemektedir. Belediye eğer tutanaklar doğru yazılıyorsa, yanlış işler yapılmıyorsa, bu yasaklar neden getirilmiştir. Hiçbir kimse, hatta bir belediye başkanı bile, belediye meclisi üyelerinin, doğal hakları olan bir konuda yaptıkları açıklamaya sokak çocuğu işi diyemez. Bunu söylemek kimsenin de haddi değildir. Sayın başkan siz kabul etseniz de etmeseniz de, arkadaşlarımız Bolu Belediyesinin seçilmiş üyeleridir. Eğer “Bundan sonra meclis üyeleri Bolu Belediyesi’nde sıradan bir vatandaştan öteye geçemez” sözünü söyleyebiliyorsanız, siz Bolu’nun belediye başkanı, Bolu’nun Şehr-ül Emin’i değilsiniz. Bu sözlerle, siz sözün, demokrasinin, insanlığın, seçimin ve seçilmişliğin bittiği noktasına gelmişsiniz demektir.       Meclis üyelerimiz hakaret dolu sözlerin hesabını yargıda soracak ve tutanakları almak için de yasal her türlü yola başvuracaktır.”dedi.

 

“Aile sigortası” birilerini rahatsız ediyor

 

Bir diğer konunun seçim çalışmalarında yoksul ailelere yapılan ziyaretler olduğunu da sözlerine ekleyen Karakaşoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı; “ Mahalle sorumlularımızın belirlediği yoksul ailelere ziyaretlerimiz olmuştur, bundan sonra da devam edecektir. Bu ailelerin belediyeden veya başka bir kurumdan yardım alması bizim için engel değildir. Bu aileleri ziyaret edip “Aile Sigortası” projesinin anlatılması, birilerini niye rahatsız etmektedir. Yoksa aileleri ziyaret etmek için bu kurumlardan izin mi alacağız.“Benim alnım açık, kimseden gizlim saklım yok” diyenlerin, belediyenin resmi ve faturalı harcamalarının basında yer almasına neden gocunuyorlar. Yoksa bir rahatsızlıkları mı var? CHP’li meclis üyelerimiz 28 binden fazla oy alarak seçilmişlerdir. Birileri istedi diye istifa etmezler. Bugüne kadar Bolu’nun, Bolu’da yaşayanların lehine gördüğü her karara destek vermiş ve çoğu kararlar oy birliği ile çıkmıştır. Meclis üyelerimiz de, Bolu ve Bolu’nun geleceği için sıkıntılı bulduğu kararlarda da eleştirilerini yapmış, önerilerini sunup, ret oyu vermiştir. Sürekli başkalarını eleştirmeyi alışkanlık haline getirenler, öncelikle kendi davranışlarını ve üsluplarını sorgulasınlar.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.