Çocuklar için ev programı yapılmasını istedi

Çocuklar için ev programı yapılmasını istedi

Vali İbrahim Özçimen, eşi Nezahat Özçimen ile birlikte ilimizde yeni hizmete açılan ‘Çocuk Evi’ni ziyaret etti. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erturan Asiloğulları’nın da hazır olduğu...

Vali İbrahim Özçimen, eşi Nezahat Özçimen ile birlikte ilimizde yeni hizmete açılan ‘Çocuk Evi’ni ziyaret etti. Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erturan Asiloğulları’nın da hazır olduğu ziyarette Vali Özçimen öğrencilerle bol bol sohbet etti. Mahalleler içerisindeki apartmanlarda birer daire tutmak sureti ile beşer ve altışar kişilik gruplar halinde barındırılacağını ifade eden Vali Özçimen, evde kalan çocuklar için bir ev programı yapılmasını istedi.

 

Sosyal Hizmetlere bağlı yurt ve yuvalarda kalan çocukların kişisel gelişimlerini olumlu yönde etkilemek, toplumla kaynaşmalarını sağlamak, aidiyet ve sorumluluk bilinçlerini geliştirmek amacıyla Bolu’da oluşturulan ilk çocuk evini ziyaret eden Vali İbrahim Özçimen ile eşi Nezahat Özçimen çocuklarla bol bol sohbet etti. Yaklaşık bir ay önce taşınılan, 5 kız ve bir bakıcı annenin bulunduğu evi ziyaret eden Vali Özçimen’e Sosyal Hizmetler İl Müdürü Erturan Asiloğlulları genel bilgiler verdi. Bolu’da bu evden hariç iki evin daha hazırlandığını belirten Asiloğulları, diğer iki evin birinde 9 yaş altı kız çocuklarının diğerinde ise 9 yaş altı erkek çocuklarının kalacağını ifade etti. Ziyarette Vali Özçimen, çocuklara bu hizmetten memnun olup olmadıklarını sordu. Evde kalan çocuklar da bu ev hizmetinden son derece memnun olduklarını söylediler ve aile ortamı bulunan bu evde kaldıkları için yetkililere teşekkür ettiler. Ziyarette ayrıca Vali Özçimen okul durumları, evdeki yaşantıları ve komşularla ilişkileri hakkında da sorular sordu. Çocukların bu çalışma ile koğuş tarzı kalabalık toplulukların yaşadığı yerlerden ziyade, mahalleler içerisindeki apartmanlarda birer daire tutmak sureti ile beşer ve altışar kişilik gruplar halinde barındırılacağını ifade eden Vali Özçimen, evde kalan çocuklar için bir ev programı yapılmasını istedi. Ziyarette ayrıca evde kalan öğrenciler kendi elleriyle hazırladıkları yemekleri Vali İbrahim Özçimen ve eşi Nezahat Özçimen’e ikram ettiler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.