Çok bilinmeyenli Kızılay denklemi##hb_manset.gif

Çok bilinmeyenli Kızılay denklemi##hb_manset.gif

Kızılay’ın geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen kongresini kazanan Hayri İnceyan dün devir-teslim töreni için gittiği Kızılay’ın kapısının kapalı olması üzerine bir şok daha yaşadı....

Kızılay’ın geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen kongresini kazanan Hayri İnceyan dün devir-teslim töreni için gittiği Kızılay’ın kapısının kapalı olması üzerine bir şok daha yaşadı. Eski Kızılay başkanı Yılmaz Özarslan ise Devir-Teslim töreni için Genel Merkezin onayının gerektiğini söyleyerek “Kızılay kimsenin babasının malı değildir, tüzükler neyi gerektiriyorsa o yapılacaktır ” diye konuştu.

 

Kızılay Bolu Şube Başkanlığı tarafından yapılan olağanüstü kongrede başkan seçilen Hayri İnceayan ve yönetimi Kızılay binasının kapalı olması nedeniyle kapıda kaldı ve binaya giremedi.  Geçtiğimiz günlerde Kızılay Bolu Şube Başkanlığı'nın yapılan olağanüstü kongresinde 24 yıldır başkanlık görevini yürüten Yılmaz Özarslan seçimi kaybederken, yeni başkan Hayri İnceayan olmuştu. Kızılay Bolu Şubesinin yeni başkanı Hayri İnceayan ve yönetimi, 14 Şubat 2011 tarihinde görevi devralmak için eski başkan Yılmaz Özarslan'ı arayarak Kızılay binasına geleceklerini söyledi. İnceayan ve yönetim kurulu üyeleri Kızılay binasına geldiklerinde kapının kapalı olması nedeniyle binaya giremedi. 4 gün boyunca binaya girmek isteyen İnceayan ve yönetiminin son girişimi de sonuçsuz kaldı. Bina girişinde basın açıklaması yapan Kızılay Bolu Şube Başkanı Hayri İnceayan, kongrenin ardından binanın kendilerine teslim edilmediğini ifade ederek, ''Pazartesi günü eski Başkan Yılmaz Özarslan'ı arayarak görevi devralmaya geliyorum dedim. Yılmaz bey saat 13:30'da kapıları kilitliyor ve gidiyor. Daha sonrada duyduğumuz kadarıyla 7 personeli de izine ayırmış. Pazartesiden bugüne kadar Kızılay’ın kapalı olduğuna dair noter tutanağı da var'' dedi. Binaya giremediklerini kaydeden İnceayan, ''Arkadaşlarımızla tutanak tutup konuyu genel merkezimize bildireceğiz. Genel merkezimizden konuyla ilgili olarak gerekli görüşleri alacağız. Genel merkezden gelen görüşler doğrultusunda hareket edeceğiz. Çilingir yöntemi ile kapıyı açtırma şu aşamada yanlış olur” diye konuştu.

 

Kızılay Bolu halkınındır

 

Konu ile ilgili olarak konuşan eski Kızılay başkanı Yılmaz Özarslan ise Devir-Teslim töreni için Genel Merkezin onayının gerektiğini söyledi. Kızılay’ın babasının malı olmadığını söyleyen Özarslan; “Kızılay Bolu halkınındır. Tüzük ve kurallara göre devir-teslim işlemleri yapılır. Eğer Kızılay Genel merkezinden kongrenin sonucu ile ilgili olarak resmi bir yazı gelirse tüzük gereğince bunun gereği yapılır.” Şeklinde konuştu. Devir-Teslim töreninin sadece yönetim kurulu değişikliği olarak algılanmaması gerektiğini de sözlerine ekleyen Özarslan; “Şu anda Genel Merkezden gelecek olan yazıyı bekliyoruz. Tüzük gereğince malların devir teslimi ile birlikte her şeyin devri en geç 1 ayı bulur” biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.