Cumhuriyet başsavcılarını Göreve çağırıyorum

Cumhuriyet başsavcılarını Göreve çağırıyorum

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Bolu belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan’ın hiçbir CHP’li meclis üyesine erdem dersi vererek, istifasını isteme gibi bir talepte bulunamayacağını söyleyerek; “Ayrıca...

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Bolu belediye başkan yardımcısı İhsan Ağcan’ın hiçbir CHP’li meclis üyesine erdem dersi vererek, istifasını isteme gibi bir talepte bulunamayacağını söyleyerek; “Ayrıca bir kamu görevlisinin, bir siyasi partiye dil uzatması yasal olarak suçtur. Konuyu Cumhuriyet Savcılarımızın dikkatine sunuyorum” dedi.

 

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Bolu Belediyesi’nin internet resmi sitesinde ve yerel gazetelerde Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ağcan’ın imzası ile yayınlanan “Basın Bülteni”ni hayretler içinde okuduklarını söyledi. CHP’nin 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlere tüm örgütleriyle hazırlanmakta olduğunu söyleyen Karakaşoğlu; “ Bu seçimlerde partimizin en büyük kozu “Aile Sigortası”dır. Yoksul ailelerin aylık geliri 600 liranın altına inmeyecek, bu tutar aile yapısına, ailedeki çocuk, yaşlı ve engelli sayısına göre 1.250 liraya kadar çıkabilecektir. AKP yoksulluğu yönetmekte, CHP ise yoksulluğu sona erdirecektir. Mahalle sorumlularımızın belirlediği ailelere ziyaretlerimiz olmaktadır. Bu çalışmalarımız devam edecektir. Bu ailelerin belediye veya başka bir kurumdan yardım alması çalışmalarımıza engel değildir. Bu aileleri ziyaretimiz birilerini niye rahatsız etmektedir. Yoksa onlardan izin mi alacağız? Dedi.

 

İstedikleri seviyesiz ortama inmeyeceğiz

 

1xbet class="MsoNormal" style="margin: 0cm 0cm 0pt;">CHP iktidarında çiftçinin kullandığı mazottan vergi alınmayacağını, çiftçinin deposunu yarı fiyatına dolduracağını vurgulayan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu; “Taşeron işçiliğe son verilecek, her işçi kadrolu olacaktır. Emeklilere intibak yasası çıkarılacak, milli gelirden pay verilecektir. Atanmayan öğretmen kalmayacak, memura grevli toplu sözleşmeli sendikal hak verilecektir. Esnaf rahat bir nefes alacaktır. Askerlik aşamalı olarak önce dokuz aya, sonra altı aya indirilecektir. Üniversite harçları kaldırılacaktır. Biz projelerimizi anlatmaya devam edeceğiz, istedikleri seviyesiz ortama inmeyeceğiz. Basın bülteninde belirtilen konular hakkında ilgililer düşüncelerini kamuoyu ile paylaşmıştır. Bir Belediye Başkan Yardımcısı’nın görevi kentin tüm halkına eşit mesafede durarak hizmet üretmektir.”diye konuştu.

 

Konuyu Cumhuriyet Savcılarımızın dikkatine sunuyorum

 

Karakaşoğlu sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “657 sayılı Devlet Adamları kanununa tabii, sanki Bolu’da başka adam yokmuş gibi getirilen ithal bir başkan yardımcısı CHP olarak bizim muhatabımız olamaz. Öncelikle kendi yaptıklarının hesabını verme durumunda olanlar hiçbir meclis üyemize erdem dersi verip, istifasını isteyemez. Ayrıca bir kamu görevlisinin, bir siyasi partiye dil uzatması yasal olarak da suçtur. Konuyu Sayın Cumhuriyet Savcılarımızın dikkatine sunuyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.