Dağın öbür tarafının da temsil edilmesi lazım

Dağın öbür tarafının da temsil edilmesi lazım

AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Mehmet Demiröz Bolu Olay gazetesi İmtiyaz sahibi Erhan Beykoz’u ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.2011 genel seçimlerinin milletvekili sıralamasının 2007 yılında ki...

AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Mehmet Demiröz Bolu Olay gazetesi İmtiyaz sahibi Erhan Beykoz’u ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler verdi.2011 genel seçimlerinin milletvekili sıralamasının 2007 yılında ki yapılması halinde AK Partinin büyük bir sıkıntı yaşayacağını söyleyen Demiröz; “2007 seçimlerinde olduğu gibi 2 Merkez 1 Gerede şeklinde sıralama yapılırsa partimiz bundan çok ciddi yara alır. Temsilde adalet ilkesi gereğince adaylardan birinin dağın öte tarafı olarak tabir ettiğimiz göynük tarafını temsil etmesi gerekmektedir” dedi.

AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Mehmet Demiröz Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan Bolu’nun Ekolojik ve Stratejik konumu itibarı ile, Türkiye ve Dünya Ekonomisine, başta turizm olmak üzere, tarım ve hayvancılık gibi sektörleri de harekete geçirerek, ciddi katkılar sağlamaya aday önemli bir potansiyeli barındırdığını söyledi.

Uyuyan devi uyandırmak lazım

Bolu’nun eşsiz doğal güzellikleri ve coğrafi konumu itibarı ile başta Turizm olmak üzere, tarım ve hayvancılık potansiyellerini yeterli derecede harekete geçirilememiş uyuyan bir dev olarak tanımladığını vurgulayan Demiröz; “Hal böyle olunca, uyuyan devi uyandırarak,  Avrupa birliği şehircilik ve Dünya yaşam standartlarını yakalamış bir BOLU için, 2023 Vizyonunda uzmanlık, iyi bir eğitim, dünyadaki gelişmeleri yerinde inceleme ve tecrübe önem arz etmektedir. Almış olduğum yurtiçi ve yurtdışı eğitimimle, On yedi yıllık üst düzey kamu ve özel sektör yöneticilik deneyimim ve bu alanda yapmış olduğum önemli projelerimle, özellikle de “İstanbul 2023 Vizyonu ve Stratejik Eylem Planını hazırlayan ekibin bir ferdi olarak,  Bolu ilimizin Milletvekili Bayrağını başarıya taşımaya talibim.”şeklinde konuştu.

Göynük ilçemize değerli hizmetlerimiz oldu

2004 yerel seçimleri sonrasında Üsküdar ilçesinde belediye başkan yardımcılığı görevinde bulunduğunun altını çizen AK Parti Bolu milletvekili aday adayı Mehmet Demiröz; “Bu dönemde meclis üyesi olarak ta görev yaptım.Bu süreçte Göynük halkıyla Üsküdar halkını kardeş yapmak için önemli girişimlerde bulunduk. Bilindiği gibi Göynük’te her yıl Akşemseddin hazretlerini anma etkinlikleri gerçekleştirilir. Göynük belediyesi bu etkinliklerde ikram edilmesi için kesilen kurban etlerini toplayarak soğuk hava depolarında tutuyorlardı. Daha sonra o etleri pişirerek halka ikram ediyorlardı. Alüminyum tencerelerde etler pişirildiği için zaman zaman sıkıntılar oluyordu, hatta zehirlenmeler bile oluyordu. Bir keresinde babam bile Sakarya devlet hastanesine zehirlendiği için kaldırılmış ve serum tedavisi uygulanmıştı. Üsküdar belediyesinde göreve başladığım ilk yıllarda Göynük ilçemize gidenler “Göynük çok güzel ama aç kaldık” dediklerini sık sık duymaya başladım. Bu yüzden göreve başlar başlamaz yaptığım ilk iş Göynük ilçemizi Üsküdar belediyesi olarak himayemize almak oldu.35 milyar liraya Göynük ilçemize çok güzel bir sistem kurduk. O kadar güzel bir sistem ki 1000 kişilik paslanmaz çeliklerle yemek pişiyor, sanayi tüpleri yer alıyordu. Böylece 2 saate 50-60 bin kişinin yemeğini pişirebiliyorduk. Göynük ilçemize bu şekilde çok hizmetlerimiz oldu.”dedi.

Hesap adamı hiç olmadım

Bir hesap adamı olmadığını da söyleyen Demiröz; “ Bazıları kendilerine bir görev belirler ona ulaşana kadar da çok taviz verirler. Ben şuna inanıyorum. Ben icra ettiğim işi en güzel şekilde yapayım. Beni görevlerim bir yere taşısın. Bir yere gelmek için taviz vermeyeyim. Biz Üsküdar belediyesinde görev yaparken gelen yardım taleplerini değerlendirirdik. Bolu’nun çeşitli ilçelerinden gelen vatandaşlarımıza çok yardımcı olduk. Son 15 günde Bolumuzun ilçelerini ziyaret ettim bulabildiğim belde ve ilçe teşkilatlarını ziyaret ettim. Buna rağmen 101 oyla Temayül yoklamasında 31 kişi arasında 7.çıktım. Bu durumu birçok kişi ‘Bolunun dışında kalıpta dışardan gelen birisi olarak böyle bir oy almak çok büyük bir başarıdır” şeklinde değerlendiriyor” biçiminde konuştu.

Temsilde adalet ilkesi önemlidir

Hafta sonunda Bülent Gedikli başkanlığındaki mülakat komisyonunda sorulara cevap verdiğini söyleyen Demiröz sözlerini şu şekilde tamamladı ; “Bana komisyonda ‘Sen bolunun neresindensin? ‘dediler. Dedim Göynüklüyüm.”Sen tanınmıyorsun o zaman” dediler. Ben dedim ki dağın arkasında tanınıyorum. Seben, Mudurnu, Dörtdivan, Kıbrıscık oraları gezdim dolaştım tanınıyorum.”Orası Bolu sayılmaz” dediler. Bende “Efendim oralar Bolu sayılmaz diye düşünüldüğü için yıllardan beri ihmal edildi. Gerçekten doğru bir tespit yapmışsınız “dedim. Başladılar gülüşmeye dolayısıyla benim düşüncem şudur. Bolu’daki bu 3 milletvekilinden temsilde adaleti sağlamak ve iyi bir politika izlemek için 3 milletvekilini eşit bir şekilde 3 bölgeye dağıtmaları gerekir. Biri dağın öbür tarafına, bir tane bolu Merkeze, Yeniçağa, Dörtdivan, Mengen. Gerede’ye de 1 tane.Bu şekilde bir dağılım olursa Ak parti bence bu seçimden daha başarılı çıkar.Çünkü şimdiye kadar dağın arkasından aday’da çıkmamış,aday adayı da çıkmamış.Şimdi ben aday adayı olunca bereketlenmiş olmalı ki 7-8 kişi olduk.Şu anda Göynük’te CHP’ye MHP’ye oy veren arkadaşlar var.‘Eğer sen sıralamaya girersen bu dönem rozetimizi çıkartırız’ dediler.’Oyumuzu sana veririz’ dediler.Bu açılardan niyet önemli.Bence 2007 seçimlerinde olduğu gibi 2 Merkez 1 Gerede şeklinde gösterilirse partimiz bundan çok ciddi yara alır.Çünkü Bolu merkezde 3 vekilin üçünü’de aday yapsan Ak parti daha fazla oy almayacaktır.Merkezden 1 tane gösterildiği zaman isme verildiği kadar partiye de rahatlıkla oy veriliyor.1 tanede de Gerede-Dörtdivan ağırlıklı bir aday konulabilir. Arkasında bir de Göynük tarafı sıralamada yer alırsa temsilde adalet ilkesi işlemiş olur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.