Daha son sözümüzü söylemedik##hb_manset.gif

Daha son sözümüzü söylemedik##hb_manset.gif

AK Parti merkez ilçe başkanı Erol Özak Bolu adliyesine giderek 12 Haziran genel seçimleri sonuçlarıyla ilgili itiraz dilekçelerini ilçe seçim kurulu başkanlığına sundu.   AK Parti il başkanlığı,...

AK Parti merkez ilçe başkanı Erol Özak Bolu adliyesine giderek 12 Haziran genel seçimleri sonuçlarıyla ilgili itiraz dilekçelerini ilçe seçim kurulu başkanlığına sundu.

 

AK Parti il başkanlığı, il genelindeki geçersiz oyların yeniden sayılması için her ilçedeki seçim kurullarına dilekçe verdi. Pazar günü yapılan milletvekili seçimlerinde Bolu’da 200 bin 271 seçmenden 179 bin 554 seçmen 1016 sandıkta oy kullanırken, 176 bin 448 oy geçerli, 3 bin 106 oy ise geçersiz sayıldı. AK Parti, Bolu’da aldığı oylarla 2 milletvekili çıkarırken, CHP ise 1 milletvekili çıkarmaya hak kazandı. 3 milletvekilinden 2’sini kazanan AK Parti, geçersiz oylar nedeniyle itirazda bulundu. Bolu ve ilçelerinde bulunan AK Parti ilçe başkanlıkları, ilçe seçim kurullarına geçersiz oyların yeniden sayılması için dilekçe verdi. AK Parti Bolu merkez ilçe başkanı Erol Özak Bolu adliyesine giderek itiraz dilekçelerini ilçe seçim kurulu başkanlığına sundu. Basın mensuplarına Bolu adliyesi önünde açıklama yapan Özak;”Sabahleyin arkadaşlarımızla toplandık. Sandıklarda geçersiz olan oyların hepsine itiraz ettik. Bazı sandıklarda 1 tane bazı sandıklarda ise 15 tane geçersiz oy var. Bunların hepsini bir dosyayla ilçe seçim kuruluna verdik. Sonucu bekleyeceğiz” dedi. Her ilçenin kendi seçim kuruluna bağlı olan yerlerde itirazda bulunduğuna dikkat çeken Özak; “Ben merkez ilçe başkanı olarak Bolu merkez ilçede müracaatta bulundum. Yeniçağa ve Gerede ‘de Avukatlar eşliğinde arkadaşlarımız başvuruda bulunuyorlar. Çünkü geçersiz oy sayısı bir hayli fazla… İnşallah sonuç iyi olur. Çünkü arada çok fazla bir fark yok. Bizim tahminimiz geçersiz oyların büyük çoğunluğunun Ak partiye ait olduğu yönündedir. Denge her an değişebilir.” Biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.