"Dahi bürokrat" iddialı geliyor##hb_manset.gif

"Dahi bürokrat" iddialı geliyor##hb_manset.gif

2003 ve 2004 yıllarında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın Danışmanı olarak çalışan ve Ankara’da “dahi” bürokrat olarak nam salan AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Uğur Salih Uçar...

2003 ve 2004 yıllarında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın Danışmanı olarak çalışan ve Ankara’da “dahi” bürokrat olarak nam salan AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Uğur Salih Uçar ülke ekonomisinden, Bolu’nun mümkün olan en yüksek payı alması için neler yapılması gerektiğini çok iyi bildiğini söyledi.

 

AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Uğur Salih Uçar, Bolu Olay gazetesi yazı işleri müdürü Okay Özcan’ı ziyaret ederek adaylık süreci ile ilgili olarak bilgiler verdi. Bolu’nun bir evladı olarak Bolu İnsanının Vekili olmaya, Millet Meclisi’ndeki, Ankara’daki temsilcisi olmaya hazır olduğunu söyleyen Uçar; “Kamu bürokrasini, Devlet teşkilatını ve işleyişini çok iyi biliyorum. Kamuda ve uluslararası kuruluşlarda yaptığım görev esnasında edindiğim tecrübe, siyaset yaparak memleketime hizmetin daha yararlı ve doğrudan olacağı yönündedir. Milletvekili olarak Bolu’ya daha iyi hizmetler vereceğime inanıyorum.”dedi. Hızla gelişen ve büyüyen ülke ekonomisinden, Bolu’nun mümkün olan en yüksek payı alması için neler yapılması gerektiğini çok iyi bildiğini vurgulayan AK Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Uğur Salih Uçar” Bolu ekonomisinin, Bolu insanının kalkınması için neler yapılacağını, neler yapılması gerektiğini biliyorum. Önce Allah’ın takdiri, sonra Hemşerilerimin ve partimin teveccühü ile görev verildiği takdirde, Ülkemize, Milletimize, Bolu’muza en iyi şekilde hizmet edebileceğime inanıyorum.”biçiminde konuştu.

 

KİMDİR?

Jokerbet arial,helvetica,sans-serif;"> 

Bolu’ya bağlı Aşağıkuzören Köyü nüfusuna kayıtlıyım.1966 yılında Ankara’da doğdum, ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladım. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Matematik Bölümü’nden 1989 yılında şeref ve yüksek şeref dereceleri ile mezun oldum. Aynı bölümde 1992 yılında Yüksek Lisans (Master) derecesi aldım. ODTÜ’deki Matematik Bölümü eğitimim süresince Mustafa Parlar Vakfı’ndan burslu olarak okudum.1989 yılı Eylül ayında ODTÜ’de Araştırma Görevlisi olarak çalışma hayatına başladım. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans derslerini burslu olarak aldım.1991 yılında Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’na Uzman Yardımcılığı sınavını kazanarak girdim, 1994 yılında Hazine ve Dış Ticaret Uzmanı oldum. Hazine Müsteşarlığı’ndaki çalışma hayatım boyunca Ekonomik Araştırmalar Genel Müdürlüğü, Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde çalıştım.2000 yılında Gazi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdim. 2003 yılında aynı bölümden Yüksek Lisans derecesi aldım.2003 ve 2004 yıllarında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sn. Ali Babacan’ın Danışmanı olarak çalıştım.2003-2004 yılları arasında Ziraat Bankası Portföy Yönetimi Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. Merkezi Filipinler / Manila’da bulunan Asya kalkınma bankası’nda (AKB), Almanya, Avusturya, İngiltere, Lüksemburg ve Türkiye’yi temsilen, 2004 ile 2007 yılları arasında Direktör Danışmanı olarak, 2007 ve 2008 yıllarında ise Direktör Vekili olarak çalıştım. AKB’deki çalışmam esnasında Banka’nın Denetleme Kurulu’nda görev aldım. Çok iyi derecede İngilizce bilmekteyim. Fransızca ve Arapça dillerini bilgi seviyem başlangıç düzeyindedir. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.