Değişmeyen CHP iktidarı düşünmesin##hb_manset.gif

Değişmeyen CHP iktidarı düşünmesin##hb_manset.gif

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz 12 Haziran genel seçimlerinde CHP’nin hiçbir şansının olmadığını söyleyerek; “Kaybeden yine Tanju Özcan olacak, CHP’nin bir milletvekili çıkartması, AKP’nin...

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz 12 Haziran genel seçimlerinde CHP’nin hiçbir şansının olmadığını söyleyerek; “Kaybeden yine Tanju Özcan olacak, CHP’nin bir milletvekili çıkartması, AKP’nin 3 milletvekili çıkartamamasından daha zordur. CHP’nin zoru başaracağını zannetmiyorum” dedi.

 

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu FM tarafından Parkkafe’de düzenlenen canlı programa katılarak 12 Haziran genel seçimleri ve kentteki altyapı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlam demokrasilerde, iktidar partisinin kendi peşinden muhalefetin geleceğini gördüğü zaman daha mantıklı ve duyarlı bir şekilde hareket ettiğini vurgulayan Yılmaz; “ Ama şunu görüyoruz ki 2 dönemdir Türkiye’de muhalefet yok, görüntü o ki 3. dönemde de olmayacak. Muhalefet partileri ağız dalaşı yapacaklarına, vatandaşın gönlüne girmeye çalışsınlar. Değişik yerlerde değişik sesler vererek akordu bozmasınlar. Her şeye hayır diyen bir partiden muhalefet olmaz. Geçmiş dönemde Türkiye açısından bakarsak muhalefet parti olarak hep CHP muhalefette kalmıştır. Çünkü halkla diyalogunu kurmamıştır, kuramamıştır ve kurma hissiyatını da hiç hissetmemiştir. Çünkü halka rağmen, halkı idare etmeye yönelik olarak bir manzaralıktan sıyrılamamıştır. Arkasını orduya ve yargıya dayamıştır. Bu yüzden de hiç iktidar olmadan muhalefetliğini sürdürmüştür. CHP kendine yeni bir strateji belirleyemezse iktidar olmaz. Bolu’da hiçbir parti yaptığı açıklamalarda, AKP’nin 2 milletvekili çıkaramayacağını söyleyemiyorlar. 3. milletvekili konusunda da şu yorumu yapayım. CHP merkezde çok güçlü, Mudurnu’da ve Mengen’de biraz hareketi var. MHP’nin de önemli bir adayı var, onun için iyi bir oy alacağı kanaatindeyim. CHP’nin bir milletvekili çıkartması, AKP’nin 3 milletvekili çıkartamamasından daha zor. İki partide Bolu’dan milletvekili çıkartabilir ama AKP bu partilerden çok daha şanslı. Çünkü vatandaş istikrarı ve tutarlılığı seviyor.” Şeklinde konuştu.

 

Özcan yine kaybedecek

Yolların bozuk olmasına ve alt yapı çalışmaları tamamlanmamış olmasına rağmen Bolu’da bir çok insanın AK Partiyi desteklemeye devam edeceğini kendisine bildirdiğini vurgulayan başkan Yılmaz; “Ben Bolu’da 12 Haziran akşamında farklı bir netice beklemiyorum. Tanju Özcan’la daha önce belediye meclisinde de beraber çalıştım yerel seçimlerde rakip olduk. Kendisi Büyüksu, katlı otopark gibi konularda yani Bolu’ya hizmet noktasında açtığı davalarla hep bolu belediyesinin hizmetlerini engellemeye çalışmıştır. O yüzden bolu halkının seçimlerde ona destek vereceğini sanmıyorum “dedi.

 

Bolu dünya kenti olacak

Bolu’yu dünyanın en yaşanabilir kentlerinden biri haline getirmek istediklerini vurgulayan başkan Yılmaz;” Bu yıl içinde kentin altyapı şebekelerini yenilemek adına önemli çalışmalarımız olacak. Özellikle su altyapı şebekelerinde ancak Avrupa’da örnekleri görebilecek atılımların içersinde olacağız. Hatta Bolu’ya Avrupa’da bile örnekleri olmayan kullanma suyu şebekesini çekmek istiyorum. Tüm altyapı çalışmaları tamamlandıktan sonra kenti güzelce asfaltlayarak üst yapı çalışmalarını da tamamlamış olacağız” biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.