Destek almayan adamı dövüyorlar

Destek almayan adamı dövüyorlar

MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, “Elinizde bir projeniz varsa; destek almamamız gibi bir şey söz konusu değil. Şu anda projesi olup da ‘Ben destek kullanmadım’ diyen adamı dövüyorlar” dedi. Kocaeli, Sakarya,...

MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan, “Elinizde bir projeniz varsa; destek almamamız gibi bir şey söz konusu değil. Şu anda projesi olup da ‘Ben destek kullanmadım’ diyen adamı dövüyorlar” dedi.

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Yalova ve Bolu’yu kapsayan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan, bölgenin kalkınması için çalıştıklarını söyledi.
Sunduğu destek, verdiği eğitim, hazırladığı planlar ve hizmetler ile Türkiye’nin bir numaralı kalkınma ajansı seçildiklerini ifade eden Erkan, sanayici, işadamı ve esnafların beklenti ve talepleri doğrultusunda çalışmalarını şekillendirdiklerini söyledi. Ayan, KOBİ’lerin gelişmesine ve kurumsallaşmasına çok önem verdiklerini ifade ederek “Bölgenin marka olabilecek değerlerini ortaya çıkarmak için 15 bin kilometre yol, 420 mülakat ve 9 binin üzerinde fotoğraf çektik. Bu bölgenin birçok marka olabilecek değeri var. Bunları mutlaka markalaştıracağız” dedi. Türkiye’de ilk defa girişimcilik eğitimini MARKA’nın verdiğini aktaran Erkan, yaptıkları çalışmalar karşılığında çok iyi geri dönüş aldıklarını ifade etti. Erkan, “Az bir yatırımla büyük bir güce ulaşma noktasında güzel bir hareketliliğimiz var” diye konuştu. Hükümetin destekler konusunda girişimcilere büyük imkânlar sunduğu kaydeden Ayan, “Elinizde bir projeniz varsa, destek almamamız gibi bir şey söz konusu değil. Şu anda projesi olup da ben destek kullanmadım diyen adamı dövüyorlar. Yani devlet bu konuda biraz abarttı olayı. Ama bizim bölge kalkınma ajansı olarak amaçlarımız doğrultusunda bizim bunları vermemiz gerekiyor” şeklinde konuştu. Erkan, işletmelerin artık online da destek alabileceklerinin bilgisini vererek, “Artık internetten de başvuru alıyoruz. Her hangi bir ücret yok. Proje yazarken ya da kafanızda bir fikir varsa onu uygulamaya geçmekte hem eğitimli hem internet bazlı hem de sıcak temas şeklinde destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.