Devir-teslim Cuma’ya kaldı##hb_manset.gif

Devir-teslim Cuma’ya kaldı##hb_manset.gif

Kızılay Bolu şubesine Devir-teslim töreni için giden basın mensupları büyük bir şok yaşadılar. Kızılay Bolu şubesinin kapısının kapalı olmasına anlam veremeyen basın mensupları bunun üzerine kongreyi kazanan Hayri...

Kızılay Bolu şubesine Devir-teslim töreni için giden basın mensupları büyük bir şok yaşadılar. Kızılay Bolu şubesinin kapısının kapalı olmasına anlam veremeyen basın mensupları bunun üzerine kongreyi kazanan Hayri İnceyan’la görüştüler. İnceayan yeni yönetimin onayının Perşembe günü yapılacak olan Kızılay genel kurul toplantısı sonrasında ibra edileceğini söyleyerek bu gelişmeyi son anda öğrendiklerini belirtti.

 

Kızılay Bolu şubesinin Pazar günü gerçekleştirilen Olağanüstü kongresini kazanan Hayri İnceyanla eski başkan Yılmaz Özarslan arasındaki devir-teslim töreninin Pazartesi günü yapılması bekleniyordu. Saat 15.00 ‘da Kızılay Bolu şubesine giden basın mensupları Kızılay’ın kapısının kapalı olduğunu görünce büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Kızılay Bolu şubesi başkanı Hayri İnceyan yeni yönetimin onayının Kızılay Genel merkezinin Perşembe günü yapılacak olan genel kurul toplantısı sonrasında ibra edileceğini söyleyerek “Bunu son anda öğrendik gazete bürolarını devir-teslim töreninin iptal olduğunu söylemek için aradığımızda geç kaldığımızı gördük. Cuma günü devir-teslim töreninin yapılacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

Jojobet style="font-size: 18pt;">Kongrede olaylar çıkmıştı

 

Kızılay Bolu şubesinin geçtiğimiz Pazar günü yapılan olağanüstü kongresinde her iki başkan adayını destekleyen guruplar arasında sert tartışmalar yaşanmıştı. Yapılan oylama sonucunda Hayri İnceayan 112,Yılmaz Özarslan ise 79 oy almıştı. Çıkan sonuç üzerine Özarslan sayımın tekrar yapılmasını istemişti.2.Kez yapılan sayımda İnceayan’ın oyları 112’de kalırken Yılmaz Özarslan’ın oyu 85’e yükselmişti. 194 imzanın atıldığını söyleyen divan kurulu başkanı ise kullanılan zarf sayısının ise 200 olduğunu, 6 tane zarfın tutmadığını ve bunu rapora yazarak Kızılay Genel merkezine bildireceğini ifade etmişti.Bunun üzerine İnceayan sonuca itiraz ederek 6 zarfın sonradan sandığa eklendiğini ifade etmişti.Sonrasında  Özarslan ve İnceyan gurupları arasında tartışmalar yaşanmıştı. Özarslan itirazını geri almayacağını ifade edince kongre salonu boşaltılmıştı. Yılmaz Özarslan ikinci sayımda oy sayısının farklı olduğunu, Zarf sayısının farklı çıktığını söyleyerek “Ben sadece bunun zabıtlara geçmesini istedim. Bu tutanaklar genel merkeze gidecek. Genel merkez 7 gün içersinde kararını verecek” biçiminde konuşmuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.