Doktorken de uyumadık, şimdi de uyumuyoruz

Doktorken de uyumadık, şimdi de uyumuyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları ile MHP Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı; Bolu ilinin en eski ticaret alanı olan Yukarı Çarşı’da seçim çalışmalarına...

Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Kadın Kolları ile MHP Bolu Milletvekili Adayı Dr. Murat Yapıcı; Bolu ilinin en eski ticaret alanı olan Yukarı Çarşı’da seçim çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalarına 1804 tarihinde inşa edilmiş tarihi mekândaki esnafları ziyaret ederek başlayan Yapıcı ve partililer, esnafın sorunları hakkında bilgi aldılar. Ziyaret edilen esnaf, ekonomik krizden yakınırken, perakende devlerinin Bolu’ya gelmesinden son derece rahatsız olduklarını bildirdiler. Saadet İl Başkanı Mehmet Koyuncu ile kendi işyerinde AKP hakkındaki sohbette Koyuncu’nun “Erbakan Hocam onlar için, camdan arka bahçeden kaçtılar” demesi üzerine, Yapıcı “ Sıkıntı ne biliyor musun, dersleri takip ederken tam önemli derslerde top oynamaya gidince böyle oldu. Tam bağımsızlık, milli ekonomi, milli siyaset gibi önemli dersleri kaçırmışlar. O dersleri dinleyememişler.” esprisini yaptı. Birbirlerine seçimlerde başarılar dileyen Koyuncu ve Yapıcı, seçimlerin ülkeye huzur getirmesi dileklerinde bulundular. Bayan esnafların ekonomik sorunlarından sonra Türkiye’nin geleceği ve yaşanan terörle ile ilgili kaygılarını dile getirmesi üzerine Yapıcı, vatandaşlara bu kadar kötümser olunmaması gerektiğini, demokratik yollarla verilecek olan oylar ile çözüm yolunun açılacağını, Devletin tüm kurumlarının bunu aşacak güce ve kararlılığa sahip olduğunu, Türkiye’nin geleceğinin aydınlık olduğunu, bunları da içtenlikle ve inanarak anlattığını belirtti. Ziyaretler esnasında konuşan bir manifaturacı “Sizi milletvekili olarak görmek isterim. Aklıselim, oturaklı ve iş yapacak bir insansınız.” demesi üzerine Yapıcı “ Bu dediklerinizi duymak güzel. Bunlar bizi daha fazla çalışmaya, sorumlu davranmaya ve dikkat etmeye itiyor. Arkadaşlar devamlı soruyorlar bu enerjiyi nereden buluyorsun diye, bu sözleri duyup ta enerji sahibi olmamak mümkün değil. Sabah altıda kalkıp, gece ikilere kadar çalışıyoruz. Uyumuyoruz, doktorken de uyumuyorduk biliyorsunuz. Ama Ömer kardeşimiz, “Uyan, uyan” diyor ama biz hiç uyumadık. Doktorken de uyumadık, şimdi de uyumuyoruz. Bütün Bolu’yu kucaklayarak, herkese aynı şekilde bakarak hizmet etme gayretinde olacağım. Bunun dışında bir derdim hiç yok. Hayırlı işler, hayırlı kazançlarınız olsun.” diyerek dükkândan ayrıldı. Demokrat partili olduğunu söyleyen bir bayan esnaf ise Yapıcı’ya “ Bir şehir efsanesi olmuşsunuz. Halk tarafından yoksulun yanında olduğunuz, ne para ister, ne bir şey istediğiniz konuşuluyor. Methinizi çok duydum. Allah aşkına Murat Yapıcı’yı benimle bir tanıştırın dedim. Ayağımıza geldiniz, seçimlerde başarılı olacağınıza da eminim. Meclise gidip’te emme basma tulumda gibi el kaldır, el indir yapmayacağınızı biliyorum. Sizi hiç tanımadan konuşuyorum. “ demesi Yapıcı ve yanındaki partilileri çok mutlu etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.