Donanımlı “DP”li “SÖZCÜ”yü Dinlerken...

“DEMOKRAT PARTİ” 14 Mayıs 2023 Seçimine “başarılı” olarak 1 “İSTANBUL” dan 2 si ise “İZMİR” en olmak üzere 3 “MV.”(Cemal ENGİNYURT,M.Salih UZUN ve Haydar ALTINTAŞ) ile yeni Parlementoya girdi...

Bilindiği gibi Cennet İlimizin “GÖKÇESU” Beldesinin tecrübeli “BELEDİYE BAŞKANI”, “VAHİT AYDIN” Bey “DP”li...

Bu vesileyle ; DP Genel Başkan Yardımcısı Parti Sözcüsü, Sosyolog, Akademisyen Sn.“Neslihan ÇEVİK” Hanımı görevli olduğu saha çalışması için ziyaret ettiği “BOLU” da 24.05.2023 “ÇARŞAMBA” günü 13.45 de ki önemli “BASIN AÇIKLAMASI”na tanımak fırsatı bulduk.. davetliydik.... dinledik...Bilgilendik...

“DOÇ.Dr. Neslihan Çevik, Türk sosyolog ve politikacıdır. Arizona Eyalet Üniversitesi'nde Sosyoloji ve Bilişimsel İstatistik alanlarında çift dalda doktorasını tamamladıktan sonra, İleri Kültür Araştırmalar Enstitüsü'nce (IASC) post-doktora araştırmasını yapmak için Virginia Üniversitesi’ne davet edilmiştir.

“Muslimism in Turkey and Beyond: Religion in the Modern World” (Palgrave Macmillan, 2015) kitabının yazarıdır— kitap Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi'nde mevcuttur. Kitap, Hece Yayınları tarafından Türkçe’ye çevrilmiş ve “Türkiye ve Ötesinde Müslümanlık: Modern Dünyada Din” başlığı ile yeniden basılmıştır (2018).

Kitaptan sonra çalışmalarını üçüncü dalga radikalizm ve radikal teoloji üzerine yoğunlaştıran Çevik’in din üzerine yaptığı araştırmaları Arapça, Fransızca ve İspanyolca'yı kapsamak üzere pek çok dile çevrilmiş ve Konrad Adenuer Stifftung (KAS), Sosyal Eğilimler Enstitüsü (New York ve Barselona), Turin İslami Ekonomi Forumu (TIEF)ve bir çok uluslararası kuruluş tarafından istifade edilmiştir.

Akademik kariyerinin yanı sıra eski bir start-up'çı (2015-2017) olan Çevik, özel sektörde helal marketler ve tüketim üzerine danışmalıklar yapmış (2014-2018) ve uluslararası kalkınma alanında İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve İslam Kalkınma Bankası gibi IGO'lar ile radikalizm, gençlik, cinsiyet eşitliği, sosyal sürdürülebilirlik ve girişimcilik konularında çalışmıştır (2016-2019).

2019-2021 yılları arasında Gelecek Partisi'nde Genel Başkan Yardımcısı olarak İletişim’den ve ARGE’den sorumlu olarak görev yapmıştır.

Şubat-2022'den bu yana Demokrat Parti'de Sözcü ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda, IASC, Virginia Üniversitesi'nde Bilim Akademi Üyesi ve Avrupa Birliği'nin GERIS (Global Exchange on Religion in Society') projesinde eksper-katılımcıdır.”...İşte bu... Gerçek bir onanım ve Parti Sözcüsü...

İlerleyen günlerde Cennet Bolumuza geniş bir toplantıyla “KONFERANS’ da dinlemek isteriz..

Yine bekleriz efendim...Bu memleket hepimizin...Teşekkürler...

Muvaffakiyetle... Liyakatle...Sağlık ve Afiyetle...Huzur ve Güvenle...

Kolaylıklar dileriz.

Selam ve SAYGILARIMIZLA...

Önceki ve Sonraki Yazılar