Durdurabilene aşkolsun!

Durdurabilene aşkolsun!

Bolu Orman İşletme Müdürlüğü görev alanındaki en yüksek rakımlı tepesi olan Gurbet Taşı Mevkiinden  Çelegölcük Orman Deposuna bağlantıyı sağlayacak olan yeni orman yolunun yapımına...

Bolu Orman İşletme Müdürlüğü görev alanındaki en yüksek rakımlı tepesi olan Gurbet Taşı Mevkiinden  Çelegölcük Orman Deposuna bağlantıyı sağlayacak olan yeni orman yolunun yapımına 5 Şubat 2011 tarihi itibariyle başlandığını açıkladı.

 

Bolu Orman İşletme Müdürlüğünün çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bölgede 60 cm. kar örtüsü altında yapılan yol-etüd ve aplikasyon işlerinin personelin özverili çalışmaları sonucu erken bitirilmesinin yol yapım çalışmalarına bu yıl çok erken başlanılmasında etken olduğu belirtildi. Kış şartlarının çok sert olduğu 1700 metre rakımda, tüm olumsuzluklara rağmen Bolu Orman İşletme Müdürlüğü iş makineleri ve ekipleri harıl harıl çalışıyorlar. Halen kullanılan yolu 5 km. kısaltacak olan yeni orman yolu, 8 km. uzunluğunda olacak.8 km.lik yeni orman yolunun bir km.'sinin tamamlandığını belirten yetkililer, yeni yolun üretim sonrası nakliyat mesafesini  5 km. kısaltacağını, bunun da iki İşletme Şefliği Bölgesinden nakledilen yaklaşık 25 000 m3. Orman emvalinin, üretim maliyetlerinde düşüş kaydedeceğini ifade ettiler. Yetkililer, bunun yanında yeni açılacak orman yolunun, halen kullanılan ve Bolu İlinin önemli turizm merkezlerinden biri olan Yedigöller Tabiat Parkı yolunun trafiğini de önemli oranda azaltacağını, böylece bu yollarda daha güvenli trafik akışının sağlanmış olacağını kaydettiler. 2010 yılında Bölge Müdürlüğü genelinde 84 Km. yeni yol, 45 Km. de Büyük Onarım çalışması yapıldığını belirten Bölge Müdürlüğü yetkilileri, 2011 yılında da, en az 100 Km. Yeni Yol ve 45 Km. de Büyük Onarım çalışmasının yapılacağını sözlerine eklediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.