DOĞAN BAYRAK

DOĞAN BAYRAK

DURUŞ BOZUKLUĞUNA KARŞI SPOR

DURUŞ BOZUKLUĞUNA KARŞI SPOR

Tüm Bolu Gündem okuyucularına merhaba, günümüzde teknolojik çağa geçilmesiyle beraber insanlar genç-yaşlı demeden duruş bozukluklarına yakalanma konusunda büyük risk altına girdiler. Peki nedir duruş bozukluğu? Neden olur? Spor yapmak çare olabilir mi?

Öncelikle duruş bozukluğuna neden olan her ne ise onu tespit etmek gerekir. Fast-food tüketiminin artması, dolayısıyla beslenme konusunda yapılan yanlışlar, masabaşı işlerde devamlı kambur durmak, okul hayatı nedeniyle devamlı aynı şekilde oturmak zorunda kalmak bizler için büyük tehdit olmakta. Omurga sağlığının bozulması günlük hayatta yaşam kalitesinin düşmesine, dış görünüşün bozulmasına ve ileri yaşlarda ağrılara neden olmakta. Engel olamadığımız bazı durumlardan dolayı vücutta duruş bozuklukları meydana geldiğinde de ne kadar beklenirse o kadar zor durumlara düşülebiliyor. Henüz yol yakınken uzmanlara başvurmak, doğru tavsiyelerle egzersizler yaparak bu durumu önlemek mümkün olabilir. Özellikle fitness dolaylı birçok egzersizin oldukça iyi sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir, dolayısıyla birçok uzman bu egzersizleri tavsiye etmekte.

Özellikle yaşlılık dönemlerinde daha dinç ve mutlu olmak için vücudu henüz gençken korumamız önemlidir. Ufak hatalardan dolayı oluşabilecek kamburluk, boyunda düzleşme gibi rahatsızlıklar kişide tahmin edebildiğinden daha fazla fiziksel ve psikolojik hasarlar bırakabilir. Sevgi ve saygılarımla…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
DOĞAN BAYRAK Arşivi
SON YAZILAR