Matematik öğrencilerin korkulu rüyası olmayacak!

Matematik öğrencilerin korkulu rüyası olmayacak!

Dörtdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, ilçede anaokulundan liseye eğitim kademelerindeki öğrencilere öğretmenler rehberliğinde matematik dersini sevdirmek amacıyla bir proje hayata geçirildi.

Dörtdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde yapılan projede, öğrencilerin matematik dersine pozitif bakış açısı kazandırmak öğrenciler arası iletişimi kuvvetlendirmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacı hedefleniyor.

‘‘4Divan’da 4TEMA Matematik’’ projesi kapsamında öğrencilerin günlük yaşantıları ile eğitim süreçleri uyumlu hale gelerek Matematik dersinde bilginin kalıcı hale gelmesi mümkün olacak. Proje, Eğitim Platformu, Oyunlarla Matematik, Hayatın İçinde Matematik, Zamanın İçinde Matematik olmak üzere 4 ana temadan oluştu.

Projede eğitimin her kademesinde öğrenciler çeşitli etkinlik ve materyallerle öğreniyor, keşfediyor, tasarlıyor ve üretiyor. Ayrıca oyun, drama, ritim ve teknoloji ile desteklenmekte olan proje, öğrencilerin matematik alanında çok yönlü düşünüp farklı bakış açıları kazanmalarına katkı sunacak.

matematik-dersinin-eglenceli-hali-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.