Uzman Öğretmenlik Sınavı için Geri Sayım Başladı!: Detayları kaçırmayın!

Uzman Öğretmenlik Sınavı için Geri Sayım Başladı!: Detayları kaçırmayın!

Uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik sınavı için başvuru tarihleri ve detaylar açıklandı! 25 Eylül'de başlayacak başvurular için tüm bilgiler burada.

Uzman Öğretmenlik Sınavı için Geri Sayım Başladı!

Her yıl öğrenciler için düzenlenen sınavlar, bu yılın sürpriziyle öğretmenleri bekliyor. Uzman öğretmenlik ve Başöğretmenlik unvanları için düzenlenecek sınavın detayları nihayet belli oldu.

Öğretmenlere Müjde: Sınav Tarihleri Açıklandı!

Öğretmenlerin mesleki kariyerlerinde yeni bir kapıyı aralayacak olan bu sınav, Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun ortak kararıyla hayata geçirildi. Öğretmenlik mesleğini 10 yılını geride bırakanlar, bu sınavla 'uzman öğretmen' unvanını alabilecekler. Ayrıca 10 yılını uzman öğretmen olarak tamamlayanlar da 'Başöğretmen' unvanına kavuşabilecek.

Başvuru Tarihleri ve Detayları

Bu prestijli unvanları kazanabilmek içinse öğretmenlerin sınavdan en az 70 puan alması gerekiyor. Öğretmenler için sınav başvurusu yapma zamanı 25 Eylül'de başlayacak. Başvuru yapacak öğretmenlerin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi web sitesi ve Öğretmenlik kariyer Basamakları Yazılı Sınav Uygulama Kılavuzu'ndan tüm detayları incelemesi büyük önem taşıyor.

Sınavın Gerçekleşeceği Tarih Belli Oldu!

19 Kasım 2023'te tüm ülkede eş zamanlı olarak gerçekleşecek olan uzman öğretmenlik sınavı, saat 10.00'da başlayacak. Sınavın yapılacağı il ve ilçeler, başvuru sırasında belirtilecek tercihlere göre belirlenecek.

Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğretmenler, başvurularını https://mebbis.meb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler. 25 Eylül 2023 ile 4 Ekim 2023 tarihleri arasında başvuru yapılabilirken, başvuru ücreti olarak 530 Türk Lirası ödenmesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.