2. el piyasasında son durum

2. el piyasasında son durum

Ticaret Bakanlığı'nın otomobil piyasasına getirdiği yeni düzenlemeler, sektörde büyük bir denge oluşturmaya başladı.

Özellikle internet üzerindeki kontrolsüz bireysel araç satışlarını sınırlandıran yönetmelikler, galerici esnafını rahat bir nefes aldırdı.

Bu yeni kısıtlamaların yankıları sürerken, sektörün tanınmış isimlerinden Galerici Yılmaz Yalçınkaya, düzenlemelerin piyasayı daha adil ve sürdürülebilir kılacağına inanıyor. Yalçınkaya, "Bireysel alım satımların yarattığı fiyat dalgalanmaları nedeniyle hem alıcılar hem de galerici esnafı zarar görüyordu. Şimdi, devletin aldığı bu önemli kararla, otomobil fiyatları daha stabil bir yapıya kavuşacak" dedi.

kinci-el-piyasasi-dususe-gecti-3.jpg

Özellikle bireysel alım satım yapanların kontrolsüz şekilde çok sayıda araç satışı yapmasının engellenmesi, sektörel bir düzenlemeye gidilmesini zorunlu kılmıştı. Yalçınkaya, bu konuda yaptığı açıklamada, "Birçok birey, vekâletsiz bir şekilde, sınırsız sayıda araç satıyordu. Bu durum profesyonel galerici esnafını mağdur ederken, alıcıları da kandırma riskini artırıyordu. Artık bu tarz satışların önü kesiliyor" ifadelerini kullandı.

kinci-el-piyasasi-dususe-gecti-5.jpg

Ticaret Bakanlığı'nın bu adımı, ikinci el araç piyasasında adil bir ticaret ortamının oluşmasını sağlayarak, tüm tarafların haklarını korumayı hedefliyor. Sektördeki uzmanlar, bu düzenlemenin piyasayı uzun vadede daha sağlam bir temele oturtacağını düşünüyor.

kinci-el-piyasasi-dususe-gecti-6.jpgkinci-el-piyasasi-dususe-gecti-8.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.