Bakan Göktaş resmen duyurdu: 850 TL o tarihte hesaplara aktarılacak! Tek şart...

Bakan Göktaş resmen duyurdu: 850 TL o tarihte hesaplara aktarılacak! Tek şart...

Son dönemlerde giderek büyüyen geçim dertlerine karşın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yüzleri güldüren bir haber geldi. Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, haberi Twitter hesabı üzerinden yayınladı.

Artan dolar kuru akaryakıt fiyatlarından gıda fiyatlarına kadar tüm hizmet kalemlerine yüksek oranlı zam olarak tesir etmeye devam ederken vatandaşların geçim dertlerini de ağırlaştırdı. Aldıkları temmuz ayı maaş zamlarına rağmen ay sonlarını getirmekte güçlük çekmeyi sürdüren vatandaşlar, bu süreçte özellikle devlet desteklerinden yararlanabilmenin yollarını araştırmaya başladı.

Giderek ağırlaşan ekonomik şartların etkisi ile devletin birçok kurumu harekete geçerken bir haber de Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan geldi. Geçtiğimiz senenin yaz döneminde ek bir yardım programı ile ihtiyaç sahiplerinin bütçelerini desteklemeye başlayan bakanlık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile ilgili programın süresinde düzenlemeye gidildiğini ve yardımların 1 yıl daha hak sahiplerinin hesaplarına yansıtılacak olduğunu bildirdi. Konu ile ilgili bir paylaşımda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ödemelerin yatırılacağı tarihi de açıkladı.

BAKANDAN ÖDEME TARİHİ AÇIKLAMASI

Yeni kabinede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı olarak görev yapan Mahinur Özdemir Göktaş, resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşımda bulundu. Geçtiğimiz senenin yaz döneminde 1 yıl süre ile başlatılmış olan Türkiye Aile Destek Programı’na dikkat çeken Bakan Göktaş, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Aile Destek Programı’nın uzatıldığı müjdesini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz ay vermişti. Hazırlanan takvime göre ilgili ödemeler ağustos ayının 15’inde hesaplara aktarılmaya başlanacak.”

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI YARDIMI NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın idaresinde olan Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahiplerine farklı tutarlarda ödeme yapılmaktadır. Kanunlar çerçevesinde ihtiyaç sahibi olduğunu kanıtlayabilen her vatandaşın başvuru hakkına sahip olduğu ilgili program dahilinde ödenen tutarlar şu şekildedir:

  • Aylık geliri 450 TL ve altı tutarlarda olanlara: 1.250 TL
  • Aylık geliri 450- 1.372,30 TL aralığında olanlara: 1.100 TL
  • Aylık geliri 911.15- 1.372,30 TL aralığında olanlara: 950 TL
  • Aylık geliri 1.372 TL ve üzeri tutarlarda olanlara: 850 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.