Bakan Yanık Müjdeyi Verdi! Çalışmadan Emeli Maaşı Almak Mümkün Hale Geliyor! Ev Hanımlarına Emeklilikte Yeni Detaylar…

Bakan Yanık Müjdeyi Verdi! Çalışmadan Emeli Maaşı Almak Mümkün Hale Geliyor! Ev Hanımlarına Emeklilikte Yeni Detaylar…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ev hanımlarına emeklilikle ilgili detayları aktardı. Çalışmadan ev hanımlarının emekli olmasını sağlayacak düzenleme yolda. İşte ev hanımlarına emeklilik fırsatı!

Türkiye’de emeklilikle ilgili birçok yeni düzenleme hayata geçirilmeye başladı. Bu kapsamda seçim döneminde ise müjdeler peş peşe gelmeye başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ise yıllardır büyük bir heyecanla beklenen ev hanımlarına emeklilikle ilgili detayları aktardı.

Ev hanımları için prim desteğine dair açıklamalarda da AKP seçim beyannamesinde yer alıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da seçimler öncesinde bu konuda açıklamalar yapılmıştı.

EV HANIMLARI ÇALIŞMADAN EMEKLİ OLABİLECEK Mİ?

ev-hanimlarina-emeklilik-2.webp

Ev hanımlarının sosyal güvencesi olması ve emekli olabilmelerini sağlayacak düzenlemeler gündeme gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda ev hanımlarına emeklilik konusunda yeni yasal düzenlemeler de devreye girdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ev hanımlarının emeklilik imkanı elde etmelerine yönelik yeni düzenlemeleri hayata geçirdi. Ev hanımlarının emekli olmak istemleri halinde sigorta priminin 3’te 1’nin karşılanacağı aktarıldı. Verilecek prim desteği sayesinde hiç çalışmadan da uygun prim ödeme miktarları ile ev hanımlarının emeklilik hakkı elde etmeleri sağlanacak. Her vatandaşın sosyal güvenceye sahip olmasının sağlanması için seçimlerden sonra uygulanmaya başlaması beklenen ev hanımlarına emeklilik düzenlemesinde detaylar da merak ediliyor.

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK ŞARTLARI NELER?

ev-hanimlari-2.jpg

Ev hanımlarına emeklilikle ilgili şartlar da yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bakan Yanık konu hakkında detayları aktarmıştı. Aile ve Gençlik Bankası kurularak Aile Koruma Kalkanı Programı kapsamında birçok hane için de farklı finansal destekler de sağlanacağı aktarıldı.

Ev hanımlarına emeklilik kapsamında ihtiyaç duyulan prim ödemelerinde 3’te 1’nin devlet tarafından verilmesi hedefleniyor. Bu sayede devletin vereceği prim desteği ile aylık düşük prim ücretleri ödeyerek ev hanımlarının emekli olması sağlanacak. Özellikle çalışmayan kadınların da sosyal güvencelerinin olması ve emekli maaşından yararlanabilmeleri açısından son derece önemli bir destek programı olarak görülüyor. Detayların kısa zamanda açıklanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.