Bakan Yumaklı duyurdu! O kişilere ödemeler yapıldı! Hesaplarınızı hemen kontrol edin! O destek miktarı 61 milyon lirayı aştı!

Bakan Yumaklı duyurdu! O kişilere ödemeler yapıldı! Hesaplarınızı hemen kontrol edin! O destek miktarı 61 milyon lirayı aştı!

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’dan beklenen açıklama nihayet geldi. Hesaplarınızı hemen kontrol edin. Çiftçilere sağlanan tarımsal destek ödemeleri hesaplara geçiyor. İşte destek miktarı ve detaylar…

Seçim sonrasında göreve gelen yeni kabinenin yeni bakanlarından Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, çiftçilere yönelik yapılan destekler hakkında detayları paylaştı. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda çiftçileri sevindiren haberi verdi.

Çiftçilerin maddi yükünü azaltmak için sağlanan destek ödemelerinin bir önceki gün hesaplara geçmeye başladığını duyurmuştu. Destek miktarları ve ödeme yapılacak kişiler de netlik kazandı. Tarımsal üretimin devamlılığını sağlamak için gelecek dönemde de desteklere devam edilmesi bekleniyor.

TARIM VE ORMAN BAKANI DUYURDU!

Türkiye’de tarımsal üretimin desteklenmesi ve devamlılığının sağlanması için çiftçilere yönelik 2023 yılında da devlet destekleri verilmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından sosyal medya hesabından konunun detayları duyuruldu.

Geçtiğimiz gün yapılan açıklamada çiftçilerin hesaplarına ödemelerin aktarıldığını duyurdu. 124 milyon 17 bin TL tarımsal destekleme ödemesinin çiftçilerin hesaplara geçmeye başlaması üzerine araştırmalar da arttı. Görevine henüz yeni başlayan Bakan Yumaklı’nın sosyal medya hesabından duyurduğu destek ödemeleri sonrasında çiftçiler hesaplarını kontrol etmeye başladı.

2023 HAZİRAN TARIMSAL DESTEK ÖEDMELERİ NE KADAR?

Haziran ayı itibariyle çiftçilerin hesaplarına tarımsal destek ödemeleri geçmeye başladı. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından duyuruldu. Haziran ayının ilk günlerinde de 197 milyon 283 bin 150 TL’lik tarımsal destek ödemeleri de çiftçilerin hesabına aktarılmıştı.

Sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda Bakan Yumaklı destek miktarlarını da duyurdu. Bu kapsamda çiftçilere sağlanan tarımsal destek ödemeleri kısaca şu şekilde:

  • Hububat Baklagil ve Dane Mısır Desteği – 61 milyon 227 bin 656 TL
  • Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği – 39 milyon 654 bin 950 TL
  • Yağlı Tohumlu Bitkiler Desteği – 23 milyon 135 bin 235 TL

Mazot ve gübre desteği, hayvan gen kaynakları, yağlı tohumlu bitkiler desteği gibi 7 farklı kalemde tarımsal destek ödemeleri yapılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.