Bakanlık duyurdu! Anne adaylarına 500 TL destek ödemeleri başladı! 0 -6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar yararlanabiliyor!

Bakanlık duyurdu! Anne adaylarına 500 TL destek ödemeleri başladı! 0 -6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar yararlanabiliyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2023 yılında da yeni destek ödemeler yapılmaya devam ediyor. Anne ve anne adayları için sosyal yardım ödemeleri başladı! İşte detaylar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 0 – 6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar için yeni destekler gündeme geliyor. Seçim sonrasında hayata geçirilecek birçok yeni projeyle kadınlara yönelik destek sayılarının da artması bekleniyor.

2023 yılı itibariyle vatandaşlar için birçok sosyal destek programı hayata geçirilmeye devam ediyor. Haziran ayı ile birlikte ödemeleri bekleyen vatandaşlar, Temmuz ayında yapılacak artışları da merakla takip ediyor.

ANNE VE ANNE ADAYLARINA SOSYAL DESTEK VEREİLECEK!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından anne ve anne adaylarına sosyal yardımlar yapılacak. Sağlık yardımı ile kanun çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar bu desteklerden yararlanabilecek. Çocuklarını sağlık kontrolüne götürebilmeleri ya da hamile bireylerin düzenli sağlık kontrolü yapabilmeleri için belirli tutarda ödemelerin yapılması ön görülüyor.

Bakanlığı resmi internet sitesinde yer alan destek ödemelerinden kimlerin yararlanacağı ve başvuru şartlarının ne olacağı da netlik kazandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından o kişiler için 500 TL ödeme yapılması hedefleniyor.

KİMLER YARARLANABİLECEK?

Haziran ayı bitmeden destek ödemelerinden yararlanmak isteyen anne ve anne adaylarının Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvuru yapmaları gerekiyor. Bu kapsamda Şartlı Sağlık Yardımları kapsamında, sosyal güvencesi olmayan 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelere çocuklarını sağlık kontrolüne göndermeleri için anne adaylarının ise hamilelik sürecinde sağlık kontrolüne gidebilmeleri ve doğumlarını hastanede yapmaları için destek verilecek. Öncelik anneler olmak üzere 18 yaş üzeri aile bireylerine ödeme yapılacak. 0 – 6 yaş arası çocuklar ve hamile kadınlar desteklerden yararlanacak.

DESTEK MİKTARI NE KADAR?

Gebelik döneminde aylık 200 TL, çocuk için aylık 100 TL, doğumun hastanede yapılması halinde tek seferde 500 TL ve şartlı lohusalık için doğumu takip eden ilk 2 ay süresince aylık 300 TL ödeme yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.