Bakanlık talimatı yerine getirildi: 13 milyon TL'lik destek ödemesi Ziraat Bankası hesaplarına aktarıldı!

Bakanlık talimatı yerine getirildi: 13 milyon TL'lik destek ödemesi Ziraat Bankası hesaplarına aktarıldı!

Yurt içi üretimin artması amacı ile destek ödemelerine devam eden Tarım ve Orman Bakanlığı, çiftçileri ilgilendiren yeni bir açıklama yayınladı. İşte bakanlığın destek programına ilişkin son gelişmeler…

Zorlu ekonomik şartların hiçbir kesimi mağdur etmemesi amacı ile destek programlarını faaliyete geçirmeye devam eden devlet kurumları, ağustos ayı ödemeleri ile gündeme geldi. Bu kapsamda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finanse edilen pek çok yarım modeli için tarih verilirken bir açıklama da Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan geldi.

Yurt içi üretimin artması ve dolayısı ile de dışa bağımlılığın azalması amacı ile pek çok başlık altında üreticileri desteklemeye devam eden Tarım ve Orman Bakanlığı, yeni bir açıklama yayınladı. Bakanlık, çiftçileri ilgilendiren destek ödemeleri için müjdeli haberi verdi.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞINDAN ÖDEME AÇIKLAMASI

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılmış olan son açıklamaya göre destek ödemeleri hesaplara yatırılmaya başlandı. “Uzman Eller Projesi” kapsamında Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmaya başlanan toplan destek ödemesi tutarının 13 milyon 378 bin TL olduğu bildirildi. Bakanlık, ilgili hak sahiplerinin Ziraat Bankası aracılığı ile destek ödemelerini çekebileceklerini belirtti.

UZMAN ELLER PROJESİ NEDİR?

Ülke sınırları içerisinde çiftçilik faaliyetlerinde bulunan birçok kişi Tarım ve Orman Bakanlığının mazot, gübre, organik üretim gibi pek çok destek programından yararlanabiliyor. Ek olarak “Uzman Eller Projesi” ismini vermiş olduğu bir teşvik programı daha geliştiren bakanlık, Bu proje ile kırsal alanda yaşayan veyahut da yaşayacağını taahhüt eden; tarım, hayvancılık, su ürünleri, gıda ve ormancılık alanlarında eğitim veren üniversitelerin fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olan gençlerin istihdamına katkı sağlıyor.

Uzman Eller Projesi kapsamında bakanlıktan destek almak isteyenlerin şu şartları sağlıyor olmaları gerekiyor:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Ormancılık, tarım, hayvancılık, su ürünleri ve gıda eğitimi veren fakültelerden veyahut da meslek yüksekokullarından mezun olmuş olmak,
  • 10’uncu madde kapsamında yer alan projeler konusunda bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmamış olmak,
  • İŞKUR TYP hariç ücretli çalışan veya emekli olmamak,
  • Başvuru tarihi itibari ile KDV, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi olmamak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.