Bu kişilere geri ödemesiz 180 bin TL hibe verilecek! Devletten kendi işini kurmak isteyenlere yeni destek!

Bu kişilere geri ödemesiz 180 bin TL hibe verilecek! Devletten kendi işini kurmak isteyenlere yeni destek!

Kendi işini kurmak isteyen belirli gruptaki vatandaşlara devletten geri ödemesiz olarak 180 bin TL hibe verilmesi hedefleniyor. Başvuru şartları ve detaylar belli oldu. Kendi işini kuracaklara büyük destek!

Türkiye’de son dönemde artan maliyetler kendi işini kurmak isteyenlerin de zorluk yaşamasına neden oluyor. 180 bin TL’ye varan hibe desteği kapsamında belirli şartları yerine getiren vatandaşların rahatça finansman olanaklarından yararlanması sağlanacak.

180 bin TL’ye varan hibe desteği kapsamında iş kurmak ve bir iş sahibi olmak isteyen vatandaşlar devlet desteği alabilecek. Ekonomik alanda sorun yaşayan vatandaşların alacakları bu tür destekler ile çok daha rahat bir şekilde finansman ihtiyaçlarını karşılamaları sağlanacak.

GERİ ÖDEMESİZ 180 BİN TL ÖDEME YAPILACAK!

Devlet tarafından iş kuracaklara yönelik verilmesi planlanan 180 bin TL geri ödemesiz hibe kapsamında vatandaşlardan belirli şartlar aranacak. İşini büyütmek ya da yeni iş kurmak isteyenlerin yararlanabileceği destek kapsamında ilgili şartları taşıyanlar 10 Haziran’a kadar ödemelerini Halkbank üzerinden alabilecekler.

Başvurularını yapan kişilerin, başvuru onaylarının tamamlanmasının ardından aldıkları destekleri iş ve iş yerleri için kullanabilecekler. 180 bin TL hibenin yanı sıra farklı miktarda kredi imkanı da yine bu kapsamda sunulacak.

HİBE DESTEĞİ ŞARTLARI NELER, KİMLER YARARLANABİLECEK?

Hibe desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşların belirli şartları sağlamaları gerekiyor. Bu kapsamda kendi işini kurmak en temel şartlar arasında bulunuyor. Öte yandan iş yeri ciddi oranda hasar almış, yıkılmış ya da yıkım kararı alınmış iş yeri sahipleri için de destek verilecek.

Girişimcilere yönelik sunulan destek kapsamında geleneksel düzeydeki girişimciler için 130 bin TL, ileri düzey girişimciler için 750 bin TL’ye kadar destek verilmesi hedefleniyor. Geleneksel girişimciler için 100 bin TL destek istihdam için ödeniyor. Diğer yandan 20 bin TL kuruluş giderleri için, 10 bin TL sertifika ücretleri için veriliyor. İş kurmak ya da işlerini genişletmek isteyenler söz konusu devlet desteklerinden ilgili şartları sağlamaları halinde geri ödemesi şekilde yararlanabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.