Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi: 350 bin TL kredi yolda: KOSGEB’ten müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi: 350 bin TL kredi yolda: KOSGEB’ten müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile Halkbank, faizsiz ve ilk 2 yıl ödemesiz 350 bin TL kredi verecek. Krediye ilişkin başvuru şartları ve diğer tüm detaylar haberimizde.

Yerel seçimlere sadece birkaç ay kala iktidar, piyasaların canlanmasına yönelik adımlarını sürdürüyor. Bu anlamda yeni bir faizsiz kredi paketi açıklanırken, vatandaşa faizsiz ve ilk 2 yıl ödemesiz bir şekilde 350 bin TL kredi kullanabileceği müjdesi verildi. Bu krediler Halkbank aracılığı ile verilecek.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme İdaresi (KOSGEB), iş yeri açmak veya işini büyütmek isteyen girişimcilere önemli bir finansman fırsatı sunuyor. KOSGEB'in yeni kredi paketi kapsamında, 300.000 TL faizsiz kredi verilecek ve bunun yanı sıra 50.000 TL genel teçhizat giderlerini karşılayacak ek bir kredi sunulacak. Bu krediler, faizsiz olarak ve geri ödemesiz 2 yıl vadeli olarak verilecek, toplamda ise 60 ay vadeli geri ödeme imkânı sağlanacak. Bu da aylık taksitin 5.833,33 TL olacağı anlamına gelmektedir.

Yeni bir iş kurmak veya mevcut işi geliştirmek isteyenler için sunulan bu fırsatla, toplamda 350.000 TL'lik faizsiz kredi 36 ay vadeli olarak kullanılabilecektir. Başvurular şu anda kabul edilmektedir.

Ayrıca, KOSGEB, yurtdışından ithal edilen ürünleri Türkiye'de yerli ve milli imkanlarla üretecek olan KOBİ'lere 6 milyon TL'ye kadar destek sağlayacaktır. Bu destekle KOBİ'lerin finansman sorunları çözülecek, üretim, kalite ve standartları artırılarak istihdam yaratılacak ve uluslararası düzeyde rekabet edilmesine katkı sağlanacaktır.

Başvuru işlemleri için başvuru formları bankalardan temin edilebilecek ve işletmenin kredi başvuruları, KOSGEB KOBİ Finansman Destek Programı ve Protokolü kapsamında, genel bankacılık mevzuatı ve bankacılık teamülleri doğrultusunda değerlendirilecektir.

İş yeri açmak veya işini büyütmek isteyen girişimciler için sunulan bu finansman fırsatı, iş dünyasına adım atmak veya işlerini büyütmek isteyenlere önemli bir destek sağlamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.