Emekliye 2.000 TL ikramiye ödemelerinin tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! O tarihlerde herkesin hesabına yatacak

Emekliye 2.000 TL ikramiye ödemelerinin tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! O tarihlerde herkesin hesabına yatacak

Kurban Bayramı’na az bir süre bayram ikramiyelerinde ödeme miktarı ve ödeme tarihleri araştırılmaya başladı. İkramiyelerine hesaplar geçeceği tarihte netleşti! Peki, bayram ikramiyesi ne kadar? Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlar bayram ikramiyelerinin ne zaman hesaplara geçeceğini merak etmeye başladı. Tatil takviminin duyurulmasının ardından ödeme tarihleri ve ödeme miktarları da araştırılmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kısa süre önce emeklilerin maaşlarının ve bayram ikramiyelerinin bayram öncesinde hesaplara aktarılacağı müjdesi verilmişti. Bu kapsamda ödeme tarihleri de belirginleşti. Milyonlarca emekliye maaşı ve bayram ikramiyeleri hesaplara yatırılacak.

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kurban Bayramı öncesinde emekli maaşlarının ve ikramiyelerinin yatırılacağı açıklamıştı. Ayrıca Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından da çalışmalara başlanacağının altı çizildi.

Bu yıl 28 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında idrak edilecek Kurban Bayramı hafta sonralarının da birleştirilmesi ile 9 güne çıkarıldı. 26 – 27 Haziran tarihlerinin de idari izin kapsamına alındığı açıklandı. Emeklilere maaşları ve bayram ikramiyelerinin ise bayram haftasından bir önceki hafta hesaplara aktarılması bekleniyor.

2023 BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR OLDU?

Emekliye bayram ikramiyelerinde 2023 yılı itibariyle Ramazan Bayramı öncesi bir zam uygulandı. Daha önce 1.100 TL olarak ödenen bayram ikramiyeleri yapılan yeni zam sonrasında 2.000 TL’ye yükseltildi. Son günlerde döviz kurundaki sert yükseliş ve enflasyon gibi unsurlar nedeniyle bayram ikramiyelerine Kurban Bayramı öncesi bir zam daha yapılıp yapılmayacağı ise merak ediliyor.

EMEKLİ TEMMUZ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Bayram ikramiyeleri ve emekli maaşlarına yönelik yapılan yeni açıklama sonrasında emeklilerin Temmuz ayında ne kadar zam alacakları da merak edilmeye başladı. Kısa süre önce TÜİK tarafından Mayıs ayı enflasyon rakamlarının da açıklanması ile 5 aylık veriler netleşti. Zam oranları için sadece bir verinin gelmesi bekleniyor. 5 aylık enflasyon rakamlarına göre yüzde 15,26 oranında zam görüldü. Bu rakamın altında bir zam yapılması beklenmiyor. Kesin rakamlar ise Temmuz ayında netleşecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.