Emekliye ara zam ve ikramiye müjdesi! Ekim ayında güzel haberler peş peşe gelecek: 1800 gün prim cepte

Emekliye ara zam ve ikramiye müjdesi! Ekim ayında güzel haberler peş peşe gelecek: 1800 gün prim cepte

TBMM'nin Ekim ayında yapılacak oturumunda, çok sayıda vatandaşı doğrudan etkileyen önemli düzenlemeleri içeren ikinci torba yasa tasarısı görüşülecek. İşte bu beklenen düzenlemeler.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, önemli ekonomik kaygıları gidermek amacıyla Ekim ayında bir torba yasa tasarısı üzerinde görüşmelere başlayarak önlemler alıyor. Bu tasarı, özellikle SSK ve Bağ-Kur primlerinde eşitliğin sağlanmasına odaklanan önemli değişiklikler getiren bir dizi maddeyi kapsamaktadır. Tasarı ayrıca emeklilik sisteminde kadınlara yönelik pozitif ayrımcılığı teşvik etmeyi amaçlıyor ve milyonlarca vatandaşa çifte emeklilik imkanı sunuyor.

Bu düzenlemeler sosyal güvenlikten emekliliğe, prim indiriminden evlilik kredisine, gençlere destekten taşerona kadroya kadar pek çok alanda iyileştirmeler getirmeyi amaçlıyor. Şimdi, emeklilik dünyasında devrim yaratacak bu yeni reformların detaylarına bakalım.

GÖZLER MECLİSE ÇEVRİLDİ

Heyecanla beklenen Ekim ayı hızla yaklaşıyor ve beraberinde milyonlarca bireyi heyecanlandırıyor. Meclis'in toplanmasıyla birlikte, esnaftan işçiye, gençlerden kadınlara ve emeklilere kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan bir düzenleme dalgası ortaya çıkacak. Ekim ayında sunulması planlanan bu kapsamlı torba yasa tasarısı, artan gelirler, kolaylaştırılmış emeklilik süreçleri ve yeni destek sistemlerinin getirilmesi yoluyla sayısız yaşamı iyileştirme vaadini taşıyor.

TORBA YASANIN İÇERİĞİ

son-dakika-emekli-maaslarina-yuzde-25-zam-daha-emekli-maaslari-1-375-tl-zam-ile-6-875-tl-olacak-emekliye-ek-zam-mujdesi.jpgBağ-Kur kapsamındaki küçük esnaf için uzun süredir beklenen prim indiriminin bu tasarıya dahil edilmesi beklenmektedir. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, emeklilerin koşullarının iyileştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Bu düzenlemenin de kapsamlı yasada yer alması bekleniyor. İsteğe bağlı sigortayı tercih eden çocuklu ev kadınları, prim desteğinin yanı sıra erken emeklilik hakkı da kazanacak.

Ev Kadınlarına Sosyal Güvenlik: Aile Koruma Kalkanı Paketi ile artık ev kadınlarına da sosyal güvence sağlanacak. Bu önemli düzenleme, ev kadınlarının sosyal güvenlik yardımlarına erişimini ve erken emeklilik seçeneğine sahip olmalarını sağlıyor. Bağ-Kur ve SSK prim eşitliğinin eş zamanlı olarak uygulanması, kısmi emeklilik şartını 5400 günden 4500 güne indirecektir. Kanun tasarısı, elektronik alışveriş yapan gençlere vergi indirimi ve 10 GB internet desteği de içerebilir. Bu girişim, genç nüfusa mali rahatlama ve teknolojik faydalar sağlamayı amaçlamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.