Emekliye maaş harici ödeme kararı netleşti: En az 7500 TL maaş alan herkese 10 bin TL'ye kadar ödeme yapılacak!

Emekliye maaş harici ödeme kararı netleşti: En az 7500 TL maaş alan herkese 10 bin TL'ye kadar ödeme yapılacak!

Emekli maaşı zammında iyileştirme yapılıp yapılmayacağı konusu gizemini korurken bankalardan yüzleri güldüren haberler geldi. Özel bankalar, promosyon tutarlarını güncellediklerini duyurdu.

Temmuz ayı itibari ile geçerli olmak üzere maaşlarına yüzde 25 oranında zam almış olan emekliler, memur maaşlarına yansıtılmış olan 8 bin 77 TL’lik seyyanen zammın kendileri için de geçerli olmasını talep etmeye devam ediyorlar. Oransal zammın yanı sıra seyyanen zam uygulamasından da yararlanmak isteyen emekliler için Meclis’in açılması ile birlikte harekete geçilecek olduğu konuşulurken yeni haftanın ilk gününde yüzleri güldüren haber özel sektörden geldi.

EYT yasasının da yürürlüğe girmesi ile birlikte 16 milyona ulaşan emekli sayısı, bankaları harekete geçirdi. Emekli müşteri sayılarını artırmak isteyen pek çok özel banka, ağustos ayına girilir girilmez promosyon tutarlarını güncelledi. Bu kapsamda güncel tutarları ve promosyon hak edişi için sağlanması gereken şartları sıralayan bankalar, detayları paylaştı.

EMEKLİ PROMOSYONLARI GÜNCELLENDİ!

Sosyal Güvenlik Kurumu ile aralarında düzenlenen maaş ödemeleri protokolü kapsamında emeklilere maaş harici ödeme fırsatları sunan bankalar, ağustos ayı duyuruları ile dikkatleri üzerlerine çekti. Ay sonuna kadar geçerliliklerini koruyacak olan yeni ek ödeme tutarları ile ilgili bilgilendirmelerde bulunan özel bankalar, ek ödeme hizmetinden yararlanmak isteyen tüketicilerin maaş hesaplarını kendi bünyelerine taşımaları gerektiğini vurguladı.

AĞUSTOS AYI GÜNCEL EMEKLİ PROMOSYONU TUTARLARI

Kök ücrete yansıtılan yüzde 25’lik zammın ardından 7 bin 500 TL’de sabit kalan en düşük emekli maaşı tutarı, pek çok vatandaşın tepkisine sebep oldu. Bu sebep ile seyyanen zam talepleri devam eden emekliler yetkililerden gelecek olan açıklamaları beklerken özel bankalardan ağustos ayı müjdeleri geldi. Özel bankalar, güncelledikleri promosyon sınırlarını şu şekilde açıkladı:

  • ING Bank: 8 bin 500 TL’ye varan nakit promosyon.
  • Yapı Kredi Bankası: 9 bin TL’ye varan nakit promosyon.
  • Türkiye İş Bankası: 7 bin 500 TL’ye varan nakit promosyon.
  • Akbank: 7 bin TL’ye varan nakit promosyon+ 3 bin TL’lik chip- para hediyesi.
  • Denizbank: 5 bin TL’ye varan nakit promosyon.
  • Garanti BBVA: 6 bin 750 TL’ye varan nakit promosyon.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.