Herkes o kredinin peşinde: 100 bin TL faizsiz krediyi kimler alabilir? Müthiş fırsat için acele edin

Herkes o kredinin peşinde: 100 bin TL faizsiz krediyi kimler alabilir? Müthiş fırsat için acele edin

İş Bankası kısa bir süre önce hem bireyler hem de işletmeler için heyecan verici bir fırsat duyurdu: sıfır faizli 100 bin TL kredi. İşte herkesin peşinde olduğu kredinin detayları.

İş Bankası, ihtiyaç sahiplerine çok ihtiyaç duydukları finansal desteği sağlamayı amaçlıyor. Bu kapsamda 100 bin liralık yeni faizsiz kredi kampanyası duyuruldu. Peki bu dikkat çekici kredi kampanyasından tam olarak kimler faydalanabilir ve faizsiz kredi almak için İş Bankası'nın belirlediği koşullar nelerdir?

İş Bankası, 2022 sonu ve 2023 başında, özellikle esnaf ve küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ) hedefleyerek, %0 faizli kredi miktarını 50 bin TL'den 100 bin TL'ye çıkarmaya karar verdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan kararlar nedeniyle vatandaşların kredi almakta zorlandığı bir dönemde, bu kredi paketi esnaf ve KOBİ'ler için çok ihtiyaç duyulan bir çare niteliğinde. Şimdi İş Bankası'ndan 100 bin TL kredi alabilmek için gereken koşulları inceleyelim ve kimler bu faizsiz krediden yararlanabilir bakalım.

100 BİN LİRA FAİZSİZ KREDİNİN KOŞULLARI

6284a4bba3705a264475978f.jpg

İş Bankası, esnaf ve KOBİ'lere kredi kullandıracağını ve kredi tutarını 50.000 TL'den 100.000 TL'ye yükselttiğini açıkladı. Kampanya kapsamında ayrıca 6 ay süreyle %0 faizli kredi seçeneği de sunuluyor. İş Bankası'ndan bu faizsiz krediyi kullanmanın koşullarından biri de 2023 yılına kadar banka ile çalışma ilişkisi kurmuş olmak. Ancak şu anda aktif bir hesabınız olmasa bile kampanyaya katılarak bu fırsattan yararlanabilirsiniz. Detaylı bir açıklama yapmak gerekirse, gereklilikler aşağıdaki gibidir:

1. Türkiye İş Bankası'nda 2023 yılında işe başlamak.

2. Aynı yıl içinde aktif olmayan bir ticari hesabı aktif hale getirmek.

3. Esnaf veya küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) olmak.

4. Ticari Kredi Kartı sahibi olmak.

5. Çek/Senet Paketi satın almak.

6. DijiKolay e-dönüşüm, e-ticaret ve yönetimsel çözümler kategorilerinden en az bir çözümden yararlanmak.

7. Açık Bankacılık üzerinden başka bir banka hesabı eklemek.

8. Kredinize bağlı Ticari Hayat veya Ticari Kredi Bağlantılı Hayat sigortası yaptırmak.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İş Bankası'nın 100 bin lira faizsiz kredi kampanyasına şubeler aracılığı ile başvurabilirsiniz. Kredi başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde 6 ay vade ile bu krediyi alabileceksiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu kredi banka tarafından özellikle uzun süredir faaliyet göstermeyen esnaf ve KOBİ'lere yönelik bir hoş geldin kredisi olarak sunulmaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.