İhtiyaç kredisinde faizler değişti! Türkiye İş Bankası açıkladı: 113 TL'ye 70 bin TL'lik destek verilecek!

İhtiyaç kredisinde faizler değişti! Türkiye İş Bankası açıkladı: 113 TL'ye 70 bin TL'lik destek verilecek!

Yükselen faiz oranları sebebi ile kredi ürünlerine kısıtlı çerçevede erişim sağlayabilen tüketiciler için Türkiye İş Bankası’ndan yeni bir duyuru geldi. Banka, ağustos ayı ihtiyaç kredisi kampanyasını açıkladı.

Son dönemlerde gelişen olumsuz ekonomik durumlardan ötürü gündelik hayatın her alanına yüksek oranlı zamlar yansımaya başladı. Bu durum hali hazırda yeni maaş zammı almış olan milyonlarca kişiyi şaşkına çevirirken geçim derdinin de artmasına sebebiyet verdi. Maaş zamları kısa süre içerisinde eriyen tüketiciler, temel ihtiyaçlarının yanı sıra sabit giderlerini de karşılamakta güçlük çekmeye başladılar.

Artan maliyetler ile doğru orantılı olarak artan giderlerini karşılamakta güçlük çeken birçok tüketici, bu zorlu süreci bir nebze olsun daha rahat atlatabilmek adına bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine yönelmeye başladı. Ancak yükselen politika faizi sebebi ile artan kredi faizleri, orada da tüketicilerin köşeye sıkışmalarına yol açtı. Hem borç yüklerini hafifletmek hem de sabit giderlerini ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına nakit arayışları devam eden tüketicilere, ağustos ayının ilk haberi geldi. Türkiye İş Bankası, güncellemiş olduğu ihtiyaç kredisi ürünün detaylarını paylaştı.

TÜRKİYE İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ AĞUSTOS 2023

ihtiyac-kredisinde-faizler-degisti-turkiye-is-bankasi-acikladi-113-tlye-70-bin-tllik-destek-verilecek-2.jpg

Özel bankacılık sektörünün en eski isimlerinden olan Türkiye İş Bankası, politika faizinin yükselmesinin ardından kredi ürünlerinde yeniden düzenlemeye gitmek durumunda kaldı. BDDK talimatları doğrultusunda ihtiyaç kredisi ürününün faiz oranını yüzde 2,45’ten yüzde 2,60’a yükselten Türkiye İş Bankası, ağustos ayı boyunca geçerli olacak olan kredi ürününün detaylarını paylaştı.

Birkaç ay önce ihtiyaç kredisi ürününün limitinde düzenlemeye gitmiş olan Türkiye İş Bankası, ağustos ayı kredi desteğinin 70 bin TL’ye kadar olacağını bildirdi. Başlangıç faizi yüzde 2,60 olan kredi ürününden 36 ay vadeye kadar destek alınabilecek.

TÜRKİYE İŞ BANKASI İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK MALİYET TABLOSU

Faiz oranını güncelledikten sonra ihtiyaç kredisi ürününe ilişkin yeni bir maliyet tablosu yayınlayan Türkiye İş Bankası, yüzde 2,60 faiz ve 36 ay vade karşılığında çekilecek olan 70 bin TL’lik kredinin aylık taksit tutarını 3.390,62 TL olarak hesapladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum