Karabük'te Konut Satışları Artıyor: Temmuz Ayında 305 Konut Satıldı

Karabük'te Konut Satışları Artıyor: Temmuz Ayında 305 Konut Satıldı

Karabük'te Temmuz'da 305 konut satışı gerçekleşti. Türkiye genelinde konut satışları yüzde 16,7 artarak 109,548'e çıktı. İstanbul, Ankara ve İzmir en fazla konut satışının olduğu iller oldu. Zonguldak ve Bartın'da da artış görüldü.

Karabük'te, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre, Temmuz ayında 305 konutun satışı gerçekleşti. Türkiye genelinde ise aynı dönemde toplam konut satışları, bir önceki yılın Temmuz ayına göre yüzde 16,7'lik bir artışla 109 bin 548 olarak kaydedildi. Bu artış, konut sektöründeki hareketliliğin sürdüğünü gösterdi.

Ülke genelinde en fazla konut satışı, 15 bin 724 konutla İstanbul'da gerçekleşti. İstanbul'u sırasıyla 9 bin 688 konut satışı ile Ankara ve 5 bin 203 konut satışı ile İzmir takip etti. Karabük ilinde Temmuz ayında toplamda 305 konut satışı gerçekleşti. Bu satışların 260'ı ikinci el konutlardan oluşurken, ilin konut piyasasında ikinci el konutların da önemli bir payı olduğu gözlemlendi.

Karabük'ün komşu illerinden Zonguldak'ta ise Temmuz ayında 340 konut satışı gerçekleştirildi. Bu satışların 340'ı ikinci el konutlardan oluşurken, ilde de konut satışlarının arttığı görüldü. Bartın ilinde ise Temmuz ayında toplamda 242 konut satışı gerçekleşti. Bu satışların 167'si ikinci el konutlardan oluştu.

Türkiye genelindeki konut satışlarındaki artışın Karabük, Zonguldak ve Bartın gibi bölgelere de yansıması, konut sektörünün bu illerde de hareketli bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.