TOKİ yüzde 25 indirimli ev satacak: Bu 4 şartı yerine getiren başvurabiliyor! Son tarihi kaçırmayın…

TOKİ yüzde 25 indirimli ev satacak: Bu 4 şartı yerine getiren başvurabiliyor! Son tarihi kaçırmayın…

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) aracılığıyla borçlarını erken kapatıp tapularını hemen almak isteyenler için yüzde 25 indirim kampanyası başvuruları başlıyor. İşte detaylar.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ile iş birliği yaparak kısa bir süre önce heyecan verici bir indirim kampanyası başlattı. Bu girişim, ev satın almış ancak hala ödenmemiş borçları olan bireylere yardımcı olmayı amaçlıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bu kampanyanın uygunluk kriterleri hakkında önemli bilgiler verdi. Bakan Özhaseki, birikimi olan ve evinin tamamına sahip olmak isteyen vatandaşların bu fırsattan büyük ölçüde yararlanabileceğini vurguladı.

KAMPANYA BAŞVURU TARİHLERİ

Merakla beklenen TOKİ yüzde 25 indirim kampanyasının detayları için bekleyiş sürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, TOKİ ile işbirliği içinde yürüttüğü çalışmaları tamamlamak üzere. Bakan Mehmet Özhaseki bu konuda uzun zamandır beklenen haberi verdi. Peki, TOKİ yüzde 25 indirim kampanyası ne zaman başlayacak ve kimler başvurabilecek?

Son olarak TOKİ yüzde 25 indirim kampanyasının detayları belli oldu. Bakan Mehmet Özhaseki'nin açıklamasının ardından vatandaşlar bu heyecan verici kampanya hakkında bilgi almak için harekete geçti. Yüzde 25 indirim için başvuru sürecinin 21 Eylül'de başlayacağı ve 19 Ekim'de sona ereceği kesinleşti.

İNDİRİMDEN KİMLER YARARLANABİLECEK?

1200x627-toki-indirim-kampanyasi-toki-yuzde-25-indirim-kampanyasi-sartlari-1694765117794.jpg

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, heyecan verici yeni bir girişimin ayrıntılarını açıkladı. Bakan Özhaseki, ev sahibi olmanın vatandaşlar için önemini vurgulayarak, birikimleri varsa bunu ev sahibi olmak için kullanabilmeleri gerektiğini belirtti. Bu hedefi desteklemek üzere önümüzdeki hafta, Haziran 2022'den önce, yani yaklaşık bir yıl önce inşa edilen konutları hedefleyen bir kampanya başlatılacak. Bu kampanya, vatandaşların borç yüklerini önemli ölçüde azaltmalarına olanak tanıyan cömert bir yüzde 25 indirim sunacak.

Bu program kapsamında, peşin ödemeyi tercih eden vatandaşlar indirimden yararlanarak borçlarının dörtte birini silebilecekler. Örneğin, 1 milyon lira borcu olan bir vatandaşın elinde sadece 250 bin lira varsa, bu tutarı ödeyerek indirimden faydalanabilir. Borcunun sadece dörtte birini ödeyerek, bu kısma karşılık gelen indirimden faydalanabilecek. Bu girişim, bireylerin ev sahibi olma hayallerini gerçekleştirmelerini sağlamayı ve bunun getirdiği mali yükü bir nebze hafifletmeyi amaçlıyor. Bakan Özhaseki'nin duyurusu büyük bir beklenti yarattı ve vatandaşlar önümüzdeki hafta bu kampanyanın başlatılmasını heyecanla bekliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.