En güzel arkadaş kitaptır!

En güzel arkadaş kitaptır!

Bolu Valiliği’nin hazırlayarak koordinatörlüğünü yürüttüğü “Arkadaşım Kitap Projesi” kapsamında Bulgaristan, Macaristan, Romanya ve İtalya’dan ilimize gelen proje ortakları Vali İbrahim...

Bolu Valiliği’nin hazırlayarak koordinatörlüğünü yürüttüğü “Arkadaşım Kitap Projesi” kapsamında Bulgaristan, Macaristan, Romanya ve İtalya’dan ilimize gelen proje ortakları Vali İbrahim Özçimen ile bir araya geldiler. Böyle yararlı bir projeye imza atanları tebrik eden Vali Özçimen, kitap okumanın önemine değindi.

 

“Arkadaşım Kitap” projesi kapsamında İlimiz ile birlikte 4 ayrı ülkeden ilimize gelen proje ortakları Bolu’da bir dizi faaliyette bulunacaklar. Gençler arasında teknolojik gelişmelerin de etkisiyle giderek azalan okuma ilgisi ve alışkanlığının ele alındığı projede, 5 ülkeden bir araya gelen gençler öncelikle ülkelerindeki mevcut durumu tartışıp okuma alışkanlığının ne gibi faktörlerden etkilendiğinin profilini çıkaracaklar. Okuma alışkanlığının faydaları ve ne gibi küresel sorunları çözeceğini farklı faaliyetlerle ele alacak olan gençler, kitap okumayı teşvik eden değişik faaliyetler yoluyla okuma olgusunu faaliyetin gerçekleşeceği yer olan İlimizde diğer gençler ve halkla paylaşacaklar. Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonu’nda proje ortağı gençlerle bir araya gelen Vali Özçimen, projeyi hazırlayan ve gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.  Yaptığı konuşmada okumanın önemine değinen Vali Özçimen, “Böyle güzel bir amaç için buraya gelmiş olmanız nedeniyle çok mutluyum. “Arkadaşım Kitap” projesi gerçekten çok güzel bir proje. Bu projeyi hazırlayanları alkışlıyorum, katılanları tebrik ediyorum. Kitap okumak çok önemli, bir olay. Günümüzde kitap okuma oranı çok azaldı. Bu olaya dikkat çekmek için çok güzel bir proje hazırlanmış. Bizde İlimizde okuma oranlarını nasıl artıralım diye düşünüyoruz, projeler üretmeye çalışıyoruz. Hayatta hiçbir neden okumamaya neden olmamalı. Çünkü okumak çok farklı bir şey. İnsanlar televizyondan, bilgisayardan bir şeyleri şüphesiz ki öğrenebilirler ama okumak, kitabın kokusunu almak çok farklı bir şey” dedi. Vali Özçimen konuşmasının ardından proje için ilimize gelen proje ortaklarıyla sohbet etti. Ziyaret sonrası yurt dışından gelen heyet Vali Özçimen  ile Bolu Valiliği girişinde hatıra fotoğrafı çektirdi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.