Ercoşkun’a teessüf ediyorum

Ercoşkun’a teessüf ediyorum

MHP Bolu milletvekili adayı Dr.Murat Yapıcı AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un bir televizyon programında kendisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamaları doğru bulmadığını söyledi. MHP Bolu milletvekili adayı Dr....

MHP Bolu milletvekili adayı Dr.Murat Yapıcı AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un bir televizyon programında kendisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamaları doğru bulmadığını söyledi.

MHP Bolu milletvekili adayı Dr. Murat Yapıcı AK Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un katıldığı bir televizyon programında “Murat Yapıcı ‘ya oy verenlerin oylarının kime yaradığının vebalini düşünmeleri gerektiği “ yönünde açıklamalarda bulunduğunu söyledi. Ercoşkun’un açıklamalarını büyük bir talihsizlik olarak nitelendiren Yapıcı; “Yeni seçilen milletvekili arkadaşlarımı tebrik ederken, kendilerine Bolu’muza hizmette başarılar diliyorum. Ancak Sayın Ali Ercoşkun’un Köroğlu Televizyonu’nun da yaptığı açıklamadaki “Dr. Murat Yapıcı ‘ya oy verenlerin oylarının kime yaradığının vebalini düşünmeleri gerekir “şeklindeki açıklamasını büyük bir talihsizlik olarak görüyorum. Değerli milletvekilinin seçildiği makamın sorumluluğundan ziyade başlangıçtan itibaren polemik yaratma gayreti içine girmesini üzülerek izliyorum. Asıl temsil noktasında kendisi olması nedeniyle, kendi partililerinin bu vebali nasıl taşıyacaklarını belirten ifadelerini duymasını önerirken, bize oy veren ve vermeyen Tüm Bolu’lu hemşerilerimi demokratik haklarını kullanmaları nedeniyle tebrik ediyorum. “dedi.

Siyasete yeni bir soluk getirdik

Yapıcı, Bolu’da siyasete yeni bir soluk getirmeye çalıştıklarını söyleyerek; “Tarihimize, Devletimize, Milletimize, geçmişimize ve geleceğimize doğru yerden bakmaya çalıştık. Büyük Türk Milletinin bağımsızlığını, vatanın birliğini ve dirliğini öne alarak, tek dil, tek bayrak, tek devlet, tek millet ilkesinden taviz vermeksizin, yasama yürütme ve yargının eş güdüm içinde çalıştığı, kuvvetler ayrılığının gerçekleştiği parlamenter demokrasiyi savunduk. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm kurumlarıyla ayakta olduğu, ay yıldızlı al bayrak altında tüm vatandaşlarımızın özgürce barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşadığı, geleceğe umutla baktığı, haksızlık, adaletsizlik, işsizlik, açlık, sefalet ve yoksulluğun olmadığı bir ülke hayalimizi söyledik. Herkesin emeğinin karşılığını alın teri kurumadan aldığı, örgütlü bir toplum ve üreten bir ekonomi vaat ettik. İşçimizin, memurumuzun, emeklimizin, köylümüzün, emeklimizin rahat nefes alacağı bir Türkiye projesi sunduk. Büyük Türk Milletinin önüne Türk Dünyası, İslam âlemi ve mazlum milletlere de örnek olacak 2023 Lider Ülke Türkiye vizyonunu ortaya koyduk.”şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.