Ceren Cansu Yılmaz

Ceren Cansu Yılmaz

ERKEN SEÇİM İÇİN NE BEKLENİYOR?

Gelin bu hafta sizinle kimin A partili kimin B partili olduğuyla, kimin hangi siyasi görüşü desteklediğiyle ilgilenmeden neden ülkemizde erken seçim yapılmadığıyla ilgili konuşalım.
Yazılı ve görsel basında her gün muhalefet ve halk tarafından yükselen erken seçim seslerine iktidarın kulaklarını tıkandığı aşikar. Peki neden?
Bir gün bile olsa bey olarak bir beyliği tek başınıza yönetmek varken bundan vazgeçmek, bırakmak olmaz diye düşünen bir Cumhurbaşkanımız var. Ülke her geçen gün ekonomide batağa sürüklenirken, dış politika her geçen gün daha kötüye giderken, hukuk elden gitmişken, merkez bankasının kasasında hiç para kalmamışken, ülkede herkesin yıllarca emek vererek hazırlandığı sınavda sorular skandalı patlak vermişken erken seçime gitmemekteki bu ısrar niye?
Çünkü daha ülkede bazı holdinglere verilecek, onların kaçak otel konduracağı Hazine'ye ait çokça arazi, özelleştirilip, yok pahasına satılacak çokça sit alanı var.
Vatandaşlık verilip daha da verilecek artık kamu kurumlarında bile görev alan ve sayıları her geçen gün artan artık bizim ülkemizde bizim yabancı olmamıza sebep olan çokça Suriyeli, Afgan, Iraklı insan var.
Vatandaş artık seçimin erkenini bile kaldıramayacak durumdayken beklemek daha da çok dibe vurmamıza sebep oluyor. Hükümetten kimse halkın yanına inmiyor, esnafın dükkanına bu seçim isteği gerçeğiyle yüzleşmemek için gitmiyor. Seçimler de ne olur bunu kimse bilmez ama şuan ülkenin her alandaki tek çıkış noktası sandıkta halkın iradesini ortaya koyması gerçeğiyken, halkın isteği yine kabul görmüyor.
Belki de vatandaş olarak her yerde bu isteğimizi daha çok dile getirmek, daha çok baskı kurmak durumundayız. İstiyorsak eğer o sandığa gitmeyi bunu yaptırmak, istediğimizi almak zorundayız. Çünkü seçim ne kadar geç olursa tünelin sonundaki ışık o kadar sönüyor bir o kadar yok oluyor. İşte bu da ülkenin şuanda ki en açık gerçeği.
Haftaya görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın...

Önceki ve Sonraki Yazılar