Ezilenlerin mücadelesi bizim mücadelemizdir

Ezilenlerin mücadelesi bizim mücadelemizdir

Ses Bolu şubesi 2. Olağan genel kurulu Köroğlu otelinde yapıldı.110 üyenin oy kullandığı kongrede Serdar Koçyiğit oy birliğiyle tekrar başkanlığa seçildi.   Sağlık ve Sosyal Hizmet emekçileri Sendikası...

Ses Bolu şubesi 2. Olağan genel kurulu Köroğlu otelinde yapıldı.110 üyenin oy kullandığı kongrede Serdar Koçyiğit oy birliğiyle tekrar başkanlığa seçildi.

 

Sağlık ve Sosyal Hizmet emekçileri Sendikası Bolu şubesi 2. Olağan genel kurulunu geçtiğimiz Cumartesi günü gerçekleştirdi. Tek listeli yapılan kongrede yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Serdar Koçyiğit, Ayhan Çevik, Okan Taycan, Pakize Yıldız, Serkan Şimşek, Evrim Gök, Ayşe Karaibrahim. Kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren SES Bolu şube başkanı Serdar Koçyiğit İnsanlık tarihinin en önemli değerlerden birisinin mücadele geleneği olduğunu söyleyerek; “ Özellikle kapitalizmin doğuşu ile birlikte ivme kazanan bazen de onun ideolojik aygıtları nedeniyle ivmesi düşen işçi sınıfı mücadelesi siz değerli dostlarımın desteği ile varoluşuna hale devam etmektedir. Üniversitesi, okulları, kurumları, medyası ile bireysel kurtuluş reçeteleri sunan kapitalizmin rüzgârına karşı mücadele etmek ve mücadele edenlerin safında yer almak sanıldığı kadar kolay olmuyor. Alternatif politikalar üretebilmek ve duruş sahibi olmak bugün de dün kadar zorlukları içinde barındırıyor. Bu yaşamın içinde kendini kaybetmemek ve Promethus'un, Pir Sultan Abdal'ın ve daha nicelerinin izini sürdürebilmek ve onurunu koruyabilmek insan olarak kalabilmenin en önemli başarı unsurlarıdır. “dedi.

 

Samimiyetle yapılan bir işin karşısında hiçbir güç duramaz

 

SES'liler olarak insanca yaşam, insani duygular ve düşüncelerin yaşatılabildiğini göstermek zorunda olduklarını söyleyen Koçyiğit sözlerini şu şekilde tamamladı; “Hangi siyasi görüşü desteklerseniz destekleyin yaşam tarzınız ve duruşunuzla çekim merkezi olabilmeli, diğerlerinden farklı da düşünebilmeli ve düşündüklerinizi yaşamınıza uygulayabilmeliyiz. Ayağı yere basmayan ideolojinin ve mücadelenin kimse arkasından gitmez. En etkili görüşler ve yaşantılar samimiyetle yapılanlardır. Samimiyetle yapılan bir işin karşısında hiçbir güç duramaz. Türkiye'de sendikal mücadeleyi bu çerçevede yürüten tek sendika KESK'tir. Dünya'da bizim gibi olan ve ezilen tüm insanların mücadeleleri bizim mücadelemizdir. Bütün emekçilerin enternasyonal mücadelesini şiar ediniyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.