Fatura Ergenekon’a çıktı

Fatura Ergenekon’a çıktı

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde 'Bozok Sivil İnisiyatif Platformu' tarafından düzenlenen " konferansa konuşmacı olarak katılan Türköne, Bolu'daki bir konferansta kendisine yönelik 'yumurtalı eylemin' marjinal ve feminist...

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde 'Bozok Sivil İnisiyatif Platformu' tarafından düzenlenen " konferansa konuşmacı olarak katılan Türköne, Bolu'daki bir konferansta kendisine yönelik 'yumurtalı eylemin' marjinal ve feminist gruplar tarafından yapıldığını vurguladı. Türköne, " 12 Eylül referandumu sürecinde Türkiye'de radikal solda bizim eskiden Komünist dediğimiz takımda bir ayrışma yaşandı. Radikal sol kendi içinde, kendi ideolojisini kendi fikrine sahip bir Marksist, feminist grup ile Ergenekoncuların oyuncağı olan bir grup olarak ikiye ayrıldı. Onlardan birisi silahlı eylem ve propaganda yapan gruplardan oluşan gruptu. Bunlar12 Eylül referandumunda 'yetmez ama evet' diyen taraftı. Bu grup Balyoz, Kafes planlarının tertip eden Ergenekoncularla aynı zihniyette olan gruptur. Sayıca bunlar çok azlar; fakat aralarındaki tartışmalar ve münakaşalar çok büyük oldu. Bunların amacı ülkede kaos ortamı oluşturmaktır."dedi.

Üniversitelerdeki protestocuların kendilerini 'mazlum' olarak gösterip Türkiye'yi karıştırmaya çalıştıklarını ifade eden Türköne, şöyle konuştu:"Türkiye'de kim ortalığı karıştırmaya çalışıyorsa, kim kutuplaşma yapmaya çalışıyorsa, kim kavgayı kanı çağrıştıracak eylemler ve davranış içerisine giriyorsa bilin ki şu anda tasfiye edilen askeriye vesayet düzeninin sürdürülmesi için yapıyorlar; yani Ergenekon için yapıyorlar. Kim ortalığı sakinleştirmeye huzuru barışı tesis etmeye çalışıyorsa, kim huzurdan yanaysa oda bu aziz milletin menfaatini ve geleceğini düşünüyor. Kavga arayan kutuplaşma ortamı oluşturmaya çalışan ve şiddet uygulayan guruplar ülkemizin menfaatini korumak için ya da bir şeye tepki göstermek için değil, Ergenekon ile yaşanan süreci ve Ergenekon'un tasfiyesini engellemek için çalışıyor."
Türköne konuşmasını şu şekilde sürdürdü , "Benim karşıma çıkanlar da izlediğimiz ve takip ettiğimiz kadar böyleydi. Bundan da adım gibi eminim. Çünkü artık eskisi gibi bunlar karanlık odalarda oturup konuşmuyorlar. Toplantılar yapıyorlar ve düşüncelerini internet sitelerinde yayınlıyorlar. Bizler de takip ediyoruz. En son okuduğum bunlarla ilgili metinlerden biriydi. TKP'nin temsilcisi diyor ki 'direnişimizi yaygınlaştırmamız lazımdı. Herkesi eylem yapmaya çağırarak eylem alanlarını genişletmemiz gerekiyor' diyordu. İşte sırtınızda ağır bir yükle bu ülkeyi bir yere taşımaya çalışıyorsunuz, entrika şeklinde, komplo şeklinde birisi geliyor ayağınızın altına muz kabuğu koyuyor, sırtınızdaki o ağır yükle o kabuğa basacaksınız ve ülkeyle birlikte yuvarlanacaksınız onların beklediği umduğu bu..."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.