Fischer-Derviş modelini rafa kaldıracağız

Fischer-Derviş modelini rafa kaldıracağız

Saadet partisi milletvekili adayları çalışmalarını büyük bir hızla devam ettiriyorlar.   Saadet Partili milletvekili adayları ve yönetim kurulu üyeleri, İzzet Baysal caddesi esnafını ziyaret ettiler. Kalabalık...

Saadet partisi milletvekili adayları çalışmalarını büyük bir hızla devam ettiriyorlar.

 

Saadet Partili milletvekili adayları ve yönetim kurulu üyeleri, İzzet Baysal caddesi esnafını ziyaret ettiler. Kalabalık bir grupla ziyaretlerde bulunan adaylar, esnafın sıkıntılarını dinleyerek, neler yapacakları hakkında bilgiler verdiler. Program sonunda değerlendirmelerde bulunan SP Bolu milletvekili adayı Muhammed Yekrek,”Bugün, seçim çalışmaları kapsamında, İzzet Baysal caddesi esnafımızı ziyaret ettik. Maalesef, buradaki esnafımızın da sıkıntıları aynı. Vergi ağırlığından, para kazanamamaktan şikayet ediyorlar. Üzülerek söylüyoruz ki Ak Parti, 9 yıllık iktidarları döneminde, tamamen yanlış politikalar izleyerek, milletimizi bu hale getirmişlerdir. Ak Parti iktidara gelirken söylediklerinin, tam tersini yapmaktadır. Dış güçlere bol kepçe verilirken, millete kaşığın ucuyla verildi. Anadolu insanına, köylüye, çiftçiye geldiği zaman, maalesef kaşığın sapıyla, ucuyla verdiler. Bir çocuğa cep harçlığı olarak verilecek parayı, memur zammı diye açıkladılar. Çiftçimize en düşük taban fiyatlarını verdiler. Üretilen hiçbir ürün para etmez oldu. Hatta milletin gözü önünde çiftçiyi bile azarladılar.”şeklinde konuştu.

 

İşte AKP Türkiye’si bu!

AKP Türkiye’sinde buğday, tütün, pamuk, patates’in artık para etmediğini vurgulayan Yekrek; “ Hükümet, IMF’nin direktifleri doğrultusunda hareket etmektedir. Bunlar, IMF böyle istiyor diye, tüm bunları yapıyorlar. Kendi köylümüz, istediğimiz ürünü ekemiyor, çünkü kota koyuyorlar. İşte ülkenin geldiği nokta budur. Bu ülkede hayvancılık bile yapamıyorsunuz. Aynı kalitedeki eti yurtdışında aynı paraya getiriyorlar. Türkiye'de ise girdi fiyatları yüksek. Tarım Bakanlığı işi gücü bırakmış, yurtdışından et ithal eden kurum haline gelmiştir. Bunlar, tamamen yanlış izlenen politikalardır. Fischer-Derviş modeli aynen uygulanmaktadır. Bu model, etse etse, milletimizi işsiz eder, mutsuz eder. Biz Saadet Partisi olarak iktidara geldiğimizde, IMF’yi eskiden kovduğumuz gibi, yine kovacağız. Kendi kaynaklarımızı kullanarak, vatandaşımıza yeniden büyük zamlar vereceğiz ve bu zamları verirken, bir kuruş borç almadan, vergileri yükseltmeden vereceğiz. Tüm halkımızın yüzünü güldüreceğiz. Biz, yapacağımız tüm icraatlarımızın temeline, ahlak ve maneviyat harcı dökeceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.