Geleceğin mucitleri Bolu’dan çıkacak

Geleceğin mucitleri Bolu’dan çıkacak

Bolu´da, Özel Altın Lale Anaokulu öğrencileri, atık materyallerden oyuncak yaparak sorun çözme becerilerini geliştiriyor. Özel Altın Lale Anaokulu Müdürü Leyla Kılıç, televizyon, elektronik oyuncak...

Bolu´da, Özel Altın Lale Anaokulu öğrencileri, atık materyallerden oyuncak yaparak sorun çözme becerilerini geliştiriyor.

Özel Altın Lale Anaokulu Müdürü Leyla Kılıç, televizyon, elektronik oyuncak ve sınırlı boyama kitaplarının çocukların üretkenliğini sınırlandırdığını belirterek, "Bu çocuklarda sorun çözme becerisi gelişmemekte" dedi. Kılıç, bu sorunun önüne geçebilmek amacıyla evde işe yaramayan atık materyallerle öğrencilere oyuncak yaptırarak mucitler köşesi oluşturduklarını ifade etti. Kılıç, her hafta sonu üretecekleri projeleri aileleriyle tasarlayarak okula getiren çocukların üretmekten büyük zevk aldığının altını çizdi. Kılıç, öğrencilerin bu sayede ayrıca aileleriyle nitelikli zaman geçirme fırsatı yakaladığını belirtti.
Anaokulu müdürü Kılıç, öğrencilerin hayal dünyalarında sahip olmak istedikleri her türlü oyuncağı üretmeye çalıştığını ve bir gün boyunca da ürettikleriyle oynadığını söyledi. Kılıç, öğrencilerin böylece hem üretmeyi hem geri dönüşüme katkı sağlamayı başarabildiklerinin altını çizdi. Öğrenci velileri, projeyle eskiden rahatlıkla attıkları kutu, düğme, kumaş gibi şeyleri şimdilerde atmadıklarını, `Bu materyallerle çocuğumla birlikte ne yapabiliriz?´ düşüncesi içerisinde olduklarını aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.